Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kısaca Arbitraj Ne Demek Farklı piyasalarda , yurt içinde ve yurt dışında oluşan fiyat dalgalanmalarından yararlanmak amacıyla döviz , değerli maden ve kıymetli evrak alım-satımı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kısaca Arbitraj Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kısaca Arbitraj Ne Demek

  Farklı piyasalarda, yurt içinde ve yurt dışında oluşan fiyat dalgalanmalarından yararlanmak amacıyla döviz, değerli maden ve kıymetli evrak alım-satımı yapmak.

  Tahvil, hisse senedi veya yabancı para gibi değerli kağıtları olduğundan daha karlı görülen bir başka kağıtlarla değiştirme olayını da arbitraj olarak tanımlayabiliriz.

  Örnek verecek olursak, yabancı paraların kur farklarından gelir elde etmek amacıyla, bir dövizin ucuz olarak satıldığı bir piyasadan alınıp, pahalı olduğu bir piyasada satılması Arbitraj işlemidir.

  Bir örnek daha verecek olursak, BIST'te 10€ = 21.4 TL iken Dowjones'ta 10€ = 27 TL ise arbitrajcı BIST'ten aldığı avroları Dowjones'ta satarak kâr elde eder. Arbitrajın oluşabilmesi için iki piyasanın birbirinden habersiz olması gerekir fakat günümüzde mükemmel piyasa koşullarına yaklaşılmakta olduğundan arbitraj gün geçtikçe zorlaşmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dağ Nedir Kısaca
 3. Isı Nedir Sıcaklık Nedir Kısaca
 4. İman Nedir İnanç Nedir Kısaca
 5. Arş Nedir Kısaca
 6. Aşk Nedir Kısaca
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri