Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

AMATEM Nedir?, AMATEM Ne Demek? AMATEM: Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Amatem Nedir Amatem Hakkında Bilgi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  AMATEM Nedir?, AMATEM Ne Demek?

  Sponsorlu Bağlantılar
  AMATEM Nedir?, AMATEM Ne Demek?

  AMATEM: Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Amatem Nedir Amatem Hakkında Bilgi
 3. Soy Nedir - Soy Ne Demek - Soy Sözlük Anlamı Nedir - Soy Tanımı Nedir
 4. Tekbîr Nedir, Tesbih Nedirtekbir, ne demek, tesbih ne demek
 5. Şirk Nedir, Şirk Ne Demek, Allah'a ortak koşmak ne demek
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar
  T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

  ANKARA MADDE BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMA TEDAVİ VE EĞİTİM MERKEZİ (AMATEM)

  Doç. Dr. Nesrin DİLBAZ
  AMATEM Şefi

  Giriş ve Amaç:

  Alkol ve alkol dışı madde kullanımı ve bağımlılığı yüzyılımızın en önemli ve ciddi sorunlarından biridir. Günümüzde bağımlılığa karşı verilen savaşta birincil ikincil ve üçüncül koruma önlemleri gittikçe önem kazanmaktadır. Birincil koruma önlemleri okul aile 15-24 yaşa odaklı eğitim programları ve yerel bölgesel ve ulusal örgütlenmeleri içermektedir. Alkol ve madde bağımlılığı tedavi ve rehabilitasyonları ise ikincil koruma önlemleri içine alınmaktadır. Detoks sonrası bireysel ve grup terapi programları aile tedavileri sosyal danışmanlık iş bulma kendine yardım grupları gibi çok sayıda tedavi seçenekleri bu önlemler kapsamında ele alınmaktadır. Madde bağımlısı olup da tedaviyi kabul etmeyenleri ve onların çevresindekilerle toplumu olası zararlardan korumaya yönelik programlar da üçüncül önlemler kapsamındadır.

  Ankara AMATEM’in yapısı:

  Günümüzde bağımlılık ile mücadele de en önemli adımlardan birisi bağımlılık tedavi birimlerinin oluşturulmasıdır. Bağımlılık tedavi birimi AMATEM temel olarak ayaktan poliklinik hizmetleri yataklı tedavi hizmetleri ve rehabilitasyon ünitesini içermektedir.
  AMATEM temel olarak madde bağımlılığı tanısı alan erişkinler ve özellikle uçucu madde kullanımı ve veya bağımlılığı olan çocuk ve gençlere hizmet vermek üzere iki üniteden oluşmaktadır.
  Bağımlılık fiziksel ruhsal ve sosyal bir hastalıktır ve bunun tedavisi multidisipliner olmalıdır. Tedavi ekibinin özellikle başlangıçta bağımlılıkla uğraşan ve bu konuda eğitim almış deneyim kazanmış bir lider ekip tarafından eğitilmesi ve hizmet sırasında da bu hizmet içi eğitimin devamı sağlanmalıdır. Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran Ankara AMATEM’in genel özellikleri:
  Personel kadrosu ayrı ve kendine ait olup ve bu konuda eğitimlidir.
  Merkez yoğun bakım detoksifikasyon terapi ve ayaktan tedavi ve izleme ünitelerinden oluşmaktadır.
  Diğer bağımlılık tedavi merkezleri ve AMATEM merkezleriyle aralarında ciddi ve sıkı işbirliği mevcuttur.

  Bağımlı insanların tekrar eski sağlıklarına kavuşmaları ve toplum içinde üretici bireyler olarak yeniden dönebilmeleri bu birimlerin başarısının bir göstergesidir 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri