Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Afet Yönetiminin Amaçları (Afet Öncesi , Afet Sırasında , Sonrasında) Afet Yönetimi; 1- Afet Öncesi 2- Afet Esnası 3- Afet Sonrası , safhalarından oluşmalıdır. .

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Afet Yönetiminin Amaçları (Afet Öncesi, Afet Sırasında, Sonrasında)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Afet Yönetiminin Amaçları (Afet Öncesi, Afet Sırasında, Sonrasında)

  Afet Yönetimi;

  1- Afet Öncesi
  2- Afet Esnası
  3- Afet Sonrası, safhalarından oluşmalıdır.
  .
  a. Afet Öncesi:

  Afet öncesi dönemde afet yönetimi, genel olarak, afet zararlarını en aza indirebilmek amacıyla gerekli önlemleri almayı, mümkün olan hallerde önlemeyi, mümkün olmayan durumlarda ise acil kurtarma ve yardım çalışmalarının etkin bir biçimde yapılmasını sağlamayı, afet zararlarının azaltılması çalışmalarını kalkınmanın her aşamasına yaymayı ve insanları bu konularda eğitmeyi amaçlamaktadır.

  b. Afet Esnasında:

  Afet yönetiminin afet sırasındaki amaçları, mümkün olan en fazla sayıdaki insanı kurtarmak, afetlerin doğurabileceği ek tehlike ve risklerden insan canını ve malını korumak; afetten etkilenen toplulukların hayati gereksinimlerini en kısa zamanda karşılamak ve hayatın normale dönmesini sağlamaktır. Bu amaçların gerçekleşmesi, afet öncesi yapılan plan ve hazırlık çalışmalarının, kurulacak teşkilatın afet anında etkin bir biçimde harekete geçirilmesiyle mümkün olabilmektedir.

  c. Afet Sonrası: Afet sonrası dönemde afet yönetiminin amacı, afetin doğurabileceği ekonomik ve sosyal kayıpların en düşük düzeyde kalmasını veya etkilerin en kısa sürede düzeltilmesini ve afetten etkilenen topluluklar için emniyetli ve gelişmiş yeni bir yaşam çevresi oluşturulmasını sağlamaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz
 3. Afet Ne Demektir
 4. Afet Nedir, Afet Ne Demektir, Afet Ne Anlama Gelir
 5. Doğal afet videoları, doğal afet ile ilgili videolar
 6. Afet, Afet İsminin Anlamı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri