Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Amniyon Sıvısı Nedir - Amniyon Sıvısı Hakkında Bilgi Amniyon Sıvısı Nedir : Amniyon Sıvısı konusunda az bilinenler...Amniyon Sıvısı hakkında merak edilenler...Bu yazımız Amniyon Sıvısına aittir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Amniyon Sıvısı Nedir - Amniyon Sıvısı Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Amniyon Sıvısı Nedir - Amniyon Sıvısı Hakkında Bilgi  Amniyon Sıvısı Nedir : Amniyon Sıvısı konusunda az bilinenler...Amniyon Sıvısı hakkında merak edilenler...Bu yazımız Amniyon Sıvısına aittir.

  Dış Dünya İçin Yapılan Hazırlıklar

  Bebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı"

  Organları yavaş yavaş tamamlanan ve hareketlenmeye başlayan bebeği yeni bir oluşum beklemektedir. Bebeğin bulunduğu güvenli ortamdan tamamen farklı özelliklere sahip bir ortamda yaşayabilmesi için vücudunda gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

  Bunun için yavaş yavaş hareketlenmeye başlaması ve yeni oluşan organlarını çalıştırmaya başlaması gerekecektir. Kuşkusuz bu konu da en mükemmel şekilde çözümlenmiştir. Bebeği rahimden ayıran zarın içinde "amniyon sıvısı" denilen özel bir sıvı oluşmaya başlar. Bebeğin böbrekleriBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" akciğeriBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" amniyon zarının kendisi ve rahim ortaklaşa katkıda bulunarak bu sıvıyı oluştururlar.

  Bebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı"

  Bebek için özel olarak hazırlanmış olan amniyon sıvısı organların doğumdan sonraki kullanımı için hazırlanmasını sağlar. BebekBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" amniyon sıvısı ile bir anlamda dış dünyaya alışmak için egzersiz yapar ve düzenli olarak bu sıvıyı içer. Bu sayede dili acıBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" tatlıBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" tuzlu ve ekşiyi algılamaya başlar. Bir süre sonra tükürük bezleri de harekete geçer. Ayrıca fetüsün içtiği amniyon sıvısı hem bağırsakları emilim işine hazırlamaktaBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" hem de böbreklerin aynı sıvıyı devamlı olarak kandan süzmesine olanak sağlayıp böbrekleri çalıştırmaktadır. Böbreklerden emilen sıvı da tekrar amniyon sıvısına geri verilmektedir. Ancak bu işlem amniyon sıvısını kirletmez. Çünkü böbreklerBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" şu anki işleyişlerinden farklı olarakBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" bebeğin içtiği sıvıyı süzerken steril hale getirecek bir yapıya da sahiptirler. Ayrıca bu sıvı tıpkı bir havuzun temizlenmesi gibi diğer birçok sıvının da yardımıyla sürekli temizlenir.

  Bebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı"

  Yukarıda amniyon zarı içindeki embriyo görülüyor. Amniyon zarının içinde bulunan sıvı embriyoyu sarsıntılara ve darbelere karşı korur. Bundan başka embriyonun bağırsaklarının emilim için hazırlanmasıBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" böbreklerinin çalışmasına yardım etmekBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" embriyo için gerekli olan ısıyı sabit tutmak da amniyon sıvısının görevlerindendir. Amniyon sıvısının varlığı annenin sağlığı için de önem taşımaktadır. Bu sıvı sayesinde bebeğin rahme baskı yapması engellenmiş olmaktadır.

  Bu gelişmelerin yanısıraBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" bu dönemde sindirim sisteminin tam olarak hazır olması içinBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" midede sindirim suları salgılanmaya başlanır. Ayrıca yeni oluşan bebeğin bağırsaklarında yer alan hücrelerBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" şekerleri ve tuzları birbirinden ayırt edebilme yeteneği kazanır ve bir süre sonra seçilen bu atıklar annenin kanına geri verilir. Böylece hem bağırsaklarBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" hem de böbrekler aktif faaliyete geçmiş olurlar. Amniyon sıvısı her üç saatte birBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" yani her gün sekiz defa ceninin bağırsakları tarafından emilir ve kan yoluyla anne kanına verilir. Emilen sıvı miktarı kadar sıvı hem anne rahminden ve hem de ceninin akciğer ile böbrekleri tarafından üretilerek amniyon sıvısının havuzuna bırakılır. Böylece cenin için hayati derecede önemli olan bu sıvının miktarı korunmuş olur. Bu mükemmel sistem sayesinde cenin hiçbir zarar görmeden sindirim sistemini çalıştırmış olur.

  Ceninin büyümesine paralel olarak miktarı yavaş yavaş artan amniyon sıvısı 10. haftada 30 mlBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" 5. ayda 350 ml ve 7. aya kadar da 1 litreye ulaşır. Doğum anında ise yarım litreye düşer.

  Amniyon sıvısı sadece sindirim sistemini doğumdan sonraya hazırlamakla kalmazBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" bebeğin anne rahminde rahatça hareket etmesini de sağlar. Cenin bu sıvı içinde tıpkı limana bağlanmış bir sandal gibi yüzer. Bu haliyle çok güvenli bir şekilde anne rahminde hareket etmektedir. Aynı zamanda dışarıdan gelecek mekanik darbelere karşı da bu sıvı sayesinde korunmaktadır. Sıvılara herhangi bir yönden gelen basınç küresel olarak her tarafa yayılır. Böylece cenin olumsuz etkilerden korunmuş olur. Örneğin anne koşsa daBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" cenin bu koşuyla oluşan sarsıntıdan hiç etkilenmez. Bu durum içi suyla dolu kapalı bir kabın içerisindeki bir mantarın kap çalkalandığında hareket etmemesine benzer. Her türlü tehlike çok daha önceden düşünülmüşBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" tedbirler alınmışBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" cenin için olabilecek en muazzam koruma sistemi yaratılmıştır.

  Bebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı"

  Amniyon sıvısı olmadan bir bebeğin anne karnında gelişmesi mümkün değildir. Nitekim amniyon sıvısının üretimi ilk insandan bu yana kusursuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu daBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" evrimcilerin zaman içinde aşama aşama değişimlerle gelişim iddiasını tamamen geçersiz kılmaktadır.

  Amniyon sıvısının varlığı annenin sağlığı için de önem taşımaktadır. Ceninin amniyon sıvısının içinde yüzer şekilde olması önemlidir. Bu sıvı rahmin boşluklarını doldurur. Bu sayede zamanla büyüyen ve ağırlık kazanan ceninBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" annenin rahmine ağırlık yapmaz. Eğer bu sıvı olmasaydı cenin büyüdükçe rahme baskı yapacaktı. Bu ise rahim duvarlarının ters baskı etkisi sebebiyleBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" ceninin normal gelişimini imkansız kılacaktı.

  Bu özel sıvının cenine sağladığı bir diğer hayati imkan iseBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" sabit bir ısı sağlamasıdır. Bilindiği gibi sıvılar ısıyı eşit olarak dağıtırlar. Devamlı değiştirilen amniyon sıvısı da belirli bir sıcaklıkta olup ceninin gelişimi açısından ihtiyacı olan ısıyı her tarafa eşit olarak dağıtır.

  Bu sıvının üretilmesindeBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" sürekli olarak temizlenmesinde ya da miktarının ölçülmesinde tek bir aksaklık olsa ceninin doğal gelişimi bozulur. Örneğin amniyon sıvısının miktarının gerekenden daha az olması veya hiç olmaması durumunda bir seri anormallik baş göstermeye başlar. Uzuvlar kasılır ve deforme olur. Eklemler bir bütün olurBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" deri bollaşırBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" baskı nedeniyle yüz deforme olur. En ciddi sorun ise akciğerlerin oluşumundaki bozukluktur. Bu durumda bebek doğduktan hemen sonra ölür.

  Tüm bu bilgiler bize göstermektedir kiBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" amniyon sıvısının üretimi ilk insandan bu yana kusursuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Amniyon sıvısı olmadan bir bebeğin anne karnında gelişmesi mümkün değildir. Bu daBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" evrimcilerin zaman içinde aşama aşama değişimlerle gelişim iddiasını tamamen geçersiz kılmaktadır. Yepyeni bir insanın yaratılışı aşamalarının tek bir tanesiBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" örneğin buraya kadar anlattığımız amniyon sıvısının üretilmesi eksik kalsaBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" asla doğum olayı gerçekleşemez ve insan soyu henüz oluşmadan tükenirdi. Dolayısıyla amniyon sıvısının zaman içinde ihtiyaç duyularak üretilmeye başlandığını iddia etmek mümkün değildir. Bu sıvı bebek ile birlikte var olmak zorundadır. Böyle önemli görevlere sahipBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" çok fonksiyonlu bir sıvının tesadüfen bir anda oluştuğunu iddia etmek de mümkün değildir. Nitekim kompleks bir yapının bir anda oluşması demekBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" o yapının yaratılmış olması demektir. Tesadüflerin hesap yapmasıBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" ihtiyaçları belirlemesiBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" bu ihtiyaçlara uygun yapıları seçmesi ve bunları gereken zamanda gereken yerde meydana getirmesi mümkün değildir.

  BEBEĞİ KORUYAN ÖZEL TÜYCÜKLER


  Bebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı"

  Anne karnında gelişimini sürdürmekte olan bebek amniyon sıvısı tarafından korunur. Ancak bu sıvının içinde uzun süre kalmak bebeğe zarar da verecektir. Fakat böyle olmaz. Çünkü sıvının tahribatına karşı bebeğin bedeninde mükemmel bir koruma oluşturulmuştur. 5. ayda bebeğin tüm vücudunu renksiz tüycükler kaplar. Bü tüycükler 3-4 ay süresince bebeğin vücudunda kalırlar. Doğumdan önce de hemen hemen bebeğin tüm vücudunu kaplamış vaziyettedirler. Tüycükler sayesinde amniyon sıvısı bebeğin tenine zarar vermemiş olur. Tüycüklerin varlığının bebeğin korunması için alınmış özel bir tedbir olduğu çok açıktır. Anne karnındaki bebeğin gelişiminde her türlü detay eksiksizdir. Hiçbir aksama olmayacak şekilde kurulmuş olan bu sistem Allah'ın sınırsız yaratma gücünün göstergelerinden yalnızca bir tanesidir.

  Açıktır kiBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" amniyon sıvısı daBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" bağlı olduğu sistemlerle birlikte ve tam ihtiyaç olan miktarlardaBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" Allah tarafından yaratılmıştır.

  AllahBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" her dişinin neyi yüklendiğini (neye hamile kaldığını) ve döl yataklarının neyi eksiltip neyi eklediğini bilir. O'nun katında herşey bir miktar (ölçü) iledir. (Rad SuresiBebeğin Yaşam Suyu: "Amniyon Sıvısı" 8)
  (alıntı harun yahya insan mucizesi)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doku Sıvısı nedir?
 3. Eklem Sıvısı Nasıl Oluşur Kısaca
 4. Eklem Sıvısı Nerede Bulunur Kısaca
 5. Biyolojide amniyon ne demektir?
 6. Metin2 At bilgi Klavuzu Nedir Hakkında Bilgi Normal Zırhlı Asker Metin2 Hile
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri