Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Alkolün Çevreye Zararları Nelerdir ? Alkol hem toplumun sağlığını hemde insan sağlığını çok ciddi derecede bozmakta ve insanların sağlı üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlara neden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alkolün Çevreye Zararları Nelerdir ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Alkolün Çevreye Zararları Nelerdir ?

  Alkol hem toplumun sağlığını hemde insan sağlığını çok ciddi derecede bozmakta ve insanların sağlı üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlara neden olmaktadır.

  Alkolün en fazla tahribata neden olduğu organ beyindir. Alkolün doğrudan etkisi mantıklı düşünme, karar verme ve hareket etme yeteneklerini bozmasıdır. Bu etkiler, alkol alımının hemen ardından görülür ve ciddi kazalar, yaralanmalar ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Alkol hafızayı zayıflatır. Alkol beyin hücrelerini öldürdüğü için zamanla beyin küçülür... Erken yaşlanma ve bunamaya yol açar.


  1.Aile üyelerinden birinin/bazılarının düzenli olarak aşırı miktarda alkol alması, bu sebeple işte veya okulda üzerinde düşen görevleri yerine getirememesi, sağlığınıntehdit altına girmesi, sosyal ya da yasal problemlerle karşılaşması, ailedee evlilik kurumunda çatışmalar yaşaması sözkonusudur.

  2.Kişinin alkol bağımlılığına bağlı olarak sözlü ya da fiziksel şiddete başvurması, aile içinde çok ciddi çatışmalara sebep olur.

  3. Alkol bağımlısıolan kişi, sürekli olarak alkolü bırakacağına dair -asla tutamadığı sözlerverir, bu durum da diğer aile üyelerinde hayalkırıklığı yaratır.

  4.Alkol bağımlısı kişi, ayıkken de sarhoşkende diğer aile üyelerine karşı şiddet kullanabilir ya da onları şiddet kullanacağına dair tehdit edebilir. Bu durum aile üyelerini risk altına sokar.

  5. Aile üyeleri arasında iletişim kopukluğu yaşanır, aile içi etkileşim çok düşük düzeydedir,üyeler arasındaki bağlar çok zayıftır.

  6.Aile üyeleri, alkol bağımlısı olan kişinin bu alışkanlığı için çeşitli mazeretler üretirler, bu da kişinin bağımlılığına çanak tutar.

  7.Tüm üyeler, kişinin alkol bağımlılığının ne denli ciddi boyutta olduğunu ve bu durumun aile üzerindeki etkilerini görmezden gelme eğilimi gösterirler.

  8. Kişinin pervasızca para harcaması, işe sık sık gitmemesi veya işini kaybetmesi sonucu, aile çok ciddi maddi sorunlarla karşılaşır.

  9. Kişinin kendisi gibi alkol bağımlısı kişilerle yakınlaşması, ailesinden uzaklaşmasına sebep olur. Bu durum da aile üyelerinin birbirlerine yabancılaşmasına sebep olur.

  10. Çocuklar, ailedeki kopukluktan ve belirsizliklerden kaynaklanan sorunlardan dolayı, dışavurumcu bir tutum sergilerler.

  11. Alkol bağımlısı ebeveynler, çocuklarının da alkol kullanıyor olmasına aldırış etmezler. Bu tutum ilerde çocukların da birer bağımlı haline gelmesine zemin hazırlar.

  12. Alkol bağımlısı kişi, arkadaşları veya geniş aile üyeleri tarafından hoş karşılanmamaya başlar, dışlanır.

  13. Kişi günlük sorumluluklarını yerine getirememeye başlar. (örn. faturaların ödenmesi,vs.)

  14. Aile üyeleri, kişinin alkol bağımlılığından dolayı utanç duyarlar, itibarlarını kurtarmak için kişinin bu tutumunu mazur gösterecek bahaneler uydururlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sigara Ve Alkolün Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir
 3. Alkol, Alkolün Zararları Nelerdir
 4. Alkolün Topluma Zararları Nelerdir ?
 5. Alkolün Çevreye Zararları
 6. Alkolün Zararları Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri