Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ASHAB-I A'RÂF A'râf ehli demektir. A'râf sûresinin 44-50. âyetlerinde âhirette üç sınıf insanın varlığından söz edilmiştir. Bunlar; ashâbü'l- cennet ( cennet halkı , cennet likler)

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ashab-ı A'râf Nedir - Ne Anlama Gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ASHAB-I A'RÂF


  A'râf ehli demektir. A'râf sûresinin 44-50. âyetlerinde âhirette üç sınıf insanın varlığından söz edilmiştir. Bunlar; ashâbü'l-cennet (cennet halkı, cennetlikler), ashâbü'n-nâr (cehennem halkı, cehennemlikler) ve ashâbü'l-a'râf. Cehennem halkı ile cennet halkı arasında bir sûr (perde, duvar) vardır. Bu sûrun cennet tarafı nur, cehennem tarafı ateştir. (Hadîd, 57/13) Cennet ile cehennem arasında bulunan a'râfta, hem cennetlikleri, hem de cehennemlikleri yüzlerindeki işaretlerinden tanıyan kimseler vardır. Bunlar, cennet halkına; "selâmün aleyküm (selam size)" diye seslenirler. Cehennem halkını görünce de "Rabbimiz, bizi bu zâlim toplum ile beraber bulundurma!" diye dua ederler (A'râf, 7/44-50). Bu kimseler, iyilikleri ile kötülükleri, sevapları ile günahları eşit olduğu için henüz cennete giremeyen ancak cennete girmeyi uman mü'minlerdir. Ashâb-ı a'râf, a'râf'ta bir müddet kalır, sonra Allah onları cennete koyar. (İ.K.)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ashâb-ı Sa'îr Nedir - Ne Anlama Gelir
 3. Ashâb-ı Nâr Nedir - Ne Anlama Gelir
 4. Ashâb-ı Meş'eme Nedir - Ne Anlama Gelir
 5. Ashâb-ı Fîl Nedir - Ne Anlama Gelir
 6. Ashab Nedir - Ne Anlama Gelir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri