Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dişlerimizi Korumak İçin Neler Yemeliyiz Dişleri güçlendiren yiyecekler Dişlerinize ve dişetine iyi gelen 4 mucize besini biliyor musunuz? Diş ve dişetleri rahatsızlıkları asla küçümsenmemesi gereken
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dişlerimizi Korumak İçin Neler Yemeliyiz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerimizi Korumak İçin Neler Yemeliyiz

  Dişleri güçlendiren yiyecekler


  Dişlerinize ve dişetine iyi gelen 4 mucize besini biliyor musunuz?

  Diş ve dişetleri rahatsızlıkları asla küçümsenmemesi gereken hastalıklar. Çünkü doğrudan diyabet, kalp ve damar hastalıklarının ilerlemesiyle bağlantılıdır. Bu nedenle dişlerimizin bakımını çok iyi yapmakla kalmamalı, sağlıklı dişlere sahip olmak için beslenmemize de dikkat etmeliyiz.

  Peki dişlere ve dişetlerine iyi gelen, dişlerimizi güçlendiren yiyecekleri biliyor musunuz? Pudra.com açıklıyor:

  Oyukları peynirle engelleyin
  Peynir dişlerinizde oyukların oluşmasını engeller. İçeriğinde bulunan kalsiyum, fosfor ve protein gibi maddeler dişlerde plak oluşumunu ortadan kaldırırken, oyukların da oluşmasını önlemiş olur. Şekerli bir şey yedikten sonra ağzınıza atacağınız büyük bir dilim peynir, şekerin dişlerinize olan negatif etkisini de yok eder. Peynir ayrıca diş minesi için de faydalıdır; dolayısıyla kuvvetli dişlere sahip olmanızı sağlar.

  Şekeri kuru üzümden alın

  Şekerli bir şey çiğnendikten sonra, bakteriler diş minesini yıpratan asitler salgılar ve zamanla dişlerin çürümesine yol açar. Kuru üzüm de tatlı ve yapışkandır. Fakat diş ve dişeti hastalıklarından sorumlu birçok tür bakterinin gelişimini engeller. Bu nedenle ağızda bulunan çürük ve dişeti hastalığı yapan bakterilere karşı koruma sağlaması açısından dişler için önemlidir.

  Yeşil çay keyfi
  Dişetlerinin en büyük dostu yeşil çayın içeriğinde bulunan katesin maddesi, ağızdaki bakterilerin yok olmasına ve plak oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Dişeti hastalıkları mutlaka ciddiye alınmalıdır; çünkü diyabet, kalp ve damar hastalıklarının ilerlemesiyle bağlantılıdır. Yeşil çay, dişeti kanamalarını azaltan sağlıklı bir içecek olduğundan, tüketilmesi dişler için faydalı olacaktır.

  Şekersiz sakızı patlatın
  Sakız çiğnemenizi öneriyoruz, evet. Ama bu sakız kesinlikle şekersiz olmalı! Çünkü şekersiz sakız çiğnemek diş plaklarının ve çürüklerin oluşumunu önler, diş minesindeki mineral bozuklukları onarır, diş lekelerinin oluşumunu önler, olanları azaltır. Ayrıca vücuttaki en güçlü savunma mekanizması olan tükürük salgısını da artırır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doğayı Korumak İçin Neler Yapmalıyız
 3. Sağlıklı Beslenebilmek İçin Neler Yemeliyiz Kısaca
 4. Dişlerimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız
 5. Dişlerimizi Korumak İçin Nasıl Beslenmeliyiz
 6. Dişlerimizi Korumak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Şekersiz sakız mı? Bu konuda emin misiniz acaba? Benim bildiğim kadarıyla sakız TAMAMIYLA sağlıksız ve kullanılmaması gereken bir ürün. Diş sağlığı açısından asla önerilmiyor ama buradaki makalede biraz farklı anlatılmış. Acaba denemeye değer mi? Önerilir demişsiniz çünkü 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri