Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dişlerin Gelişim Bozuklukları Dişlerin eğri olması - Nedir - Nasıl korunur - Ne yaılmalı - Tedavisi varmıdır - Tedavisi nasıl olur - Tedavisi - Hakkında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dişlerin Gelişim Bozuklukları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerin Gelişim Bozuklukları
  Dişlerin eğri olması - Nedir - Nasıl korunur - Ne yaılmalı - Tedavisi varmıdır - Tedavisi nasıl olur - Tedavisi - Hakkında  Ağızda kapanma bozukluklarına neden olan diş düzensizlikleri dişlerin çürümesini kolaylaştırır ve daha erken dönemde dökülmesine yol açar. Düzensiz dişler, alt ve üst çene arasındaki ilişkinin bozulmasına neden olabilir. Çiğneme ve temizleme güçlüğü yaratırlar, kötü ağız kokusuna yol açarlar.

  Düzensiz dişlerin en önemli nedeni süt dişlerinin zamanından önce yitirilmesi olabilir. Bunun sonucunda çıkan kalıcı dişler birbiri üzerine gelecek biçimde yerleşebilirler. Düzensiz dişler konuşma bozukluklarına ve görünüm bozukluklarına neden olabilir.

  Sigara dişlerde renk değişikliği yapar. Sigara içenlerin dişleri kahverengimsi bir renk alır. Canlılığını kaybetmiş olan dişler gri renkte görünür. Çocuklarda hatalı olarak kullanılan bazı ilaçlar da dişlerde renk değişikliğine neden olabilir. Aşırı derecede flor dişlerin sararmasına neden olabilir.

  Hamilelikte ve süt çocukluğu döneminde kullanılan antibiyotik vb. bazı ilaçlar dişlerde kalıcı renk değişikliklerine neden olabilir. Bu nedenle hekim önerisi olmaksızın ilaç kullanılmamalıdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kişisel Gelişim ve Biz Nedir Kişisel Gelişim ve Biz Hakkında Bilgi
 3. Dişlerin gelişim bozuklukları nasıl meydana gelir
 4. Gelişim Psikolojisi Nedir?,Gelişim Psikolojisi Ne demek,Gelişim Psikolojisi hakkında bilgi
 5. Tik Bozuklukları, Tikler, Basit Hareket Tikleri, Karmaşık Hareket Tikleri, Basit Ses Tikle
 6. Kişilik Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları Çeşitleri, Ruhsal Sıyunlar, Kişilik Bozukları G
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri