Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hamile lik Öncesi Ve Hamile likte Diş Sağlığı , Neler Yapılmalı Hamile lik sırasında oluşan hormon artışı , ağız mukozasını dış etkenlere karşı özellikle de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelik Öncesi Ve Hamilelikte Diş Sağlığı, Neler Yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelik Öncesi Ve Hamilelikte Diş Sağlığı, Neler Yapılmalı

  Hamilelik sırasında oluşan hormon artışı, ağız mukozasını dış etkenlere karşı özellikle de bakteri plaklarına karşı daha hassas yapar. Plak birikimi ve diş eti hastalıklarıyla hamilelik sırasında oluşan hormonal değişiklikler arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bu nedenle hamilelik öncesinde tam bir ağız muayenesinden geçerek ağız hijyenine kavuşmalı ve bunu sürdürme alışkanlığını kazanmalısınız.

  20'lik Dişler Ve Öncesindeki Sorunlar

  Hamilelik süresince anne adayının karşılaşabileceği diş problemlerinden bir diğeri de 20 yaş dişlerinin yarattığı sorunlar. Antibiyotik tedavisi ve hatta diş çekimi gerektirebilecek bu problemlerle karşılaşmamak için hamilelik öncesi 20 yaş dişleriniz için mutlaka diş doktorunuzun kontrolünden geçin.

  Diğer bir sorun, hamilelik öncesinde diş etlerinde var olan rahatsızlıkların hamilelikte şiddetini artırması. Kanamalı, ağrılı ve şiş olan diş etleri bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Diş eti rahatsızlığına sahip anne adayları, bunun (www.ozelbilgiler.com) tedavisini yaptırmadan ve bu rahatsızlığı tümüyle kontrol altına almadan hamile kalırlarsa, erken doğum ve düşük kilolu bebek riski ortaya çıkabilir.

  Hamileler Diş Sağlığı İçin Ne Yemeli?

  Dengeli beslenmenin hayatımızın her döneminde olduğu gibi hamilelik döneminde de çok önemli. Hamilelikte alınan besinlerin bebeğin gelişimini de doğrudan etkiler. Diş gelişimi hamilelik sürecinde etkilenebilir. A, C, D vitaminlerini, kalsiyumu, proteini ve fosforu yeterli miktarda almak, bebeğin dişlerinin sağlıklı olmasının temelini atar.

  Süt ve süt ürünleri, beslenmedeki kalsiyum kaynakları. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeler de bu dönemde sıklıkla alınması gereken besinlerden. Anne adaylarının, özellikle yemek aralarında, şekerden mümkün olduğu kadar uzak durmaları gerekir. Kurutulmuş meyve, karamel gibi yapışkan ve şekerli yiyeceklerden kaçınmalarında fayda var.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Deri Sağlığı İçin Neler Yapılmalı
 3. Hamilelikte hangi aşılar yapılmalı?
 4. Hamilelikte güzel ve sağlıklı olun, Hamileykende çekici olmak, Hamileyken doğru kilo alımı
 5. Hamilelik Yaşı Hesaplama, Hamilelik Kadınlarda Ne Zaman Başlar, Hamilelik Nasıl Hesaplanır
 6. Hamilelikte hangi aşılar yapılmalı ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri