Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sigaranın Dişlere Zararları sigaranın zararaları nelerdir - sigaranın dişlere etkisi - sigara dişleri çürütür mü İnsanların çoğu , "çok sigara içiyorum , bu nedenle ağzımda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sigaranın Dişlere Zararları sigaranın zararaları nelerdir - sigaranın dişlere etkisi - sigara dişleri çürütür mü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sigaranın Dişlere Zararları
  sigaranın zararaları nelerdir - sigaranın dişlere etkisi - sigara dişleri çürütür mü

  İnsanların çoğu, "çok sigara içiyorum, bu nedenle ağzımda çok taş ve çürük oluşuyor" diye düşünür. Bu düşünce nereden ve nasıl çıktı bilinmez ancak yanlış bir bilgiden kaynaklanmaktadır.

  Sigara kanser yapar, tansiyon, kalp-damar hastalıklarına neden olur. Akciğerlerinizi katranla tıkar. Cildinizi kayış gibi yapar ama diş taşı ve çürük yapmaz. Ağız-diş sağlığı açısından dil ve ağız mukozasına çok zararı vardır. Damar yapısını bozar, tat duygunuzu azaltır. Kokuya neden olur.

  Damarlanmayı bozduğu için dişeti hastalıklarını gölgeler ve iyileşmeyi geciktirir. Ama ağız hijyeniniz tamsa düzenli aralıklarla ve tam olarak mikrop plağınızı kaldırıyorsanız, dişlerinizle değil daha büyük organlarınızla uğraşır. Ancak plak düzenli kaldırılmazsa, sigara katranı plağa daha kolay çöker. Lekelenmelere neden olur. Yani taşın kendisine değil, oluşmuş taşın renginin koyulaşmasına ve ağzınızın ıslak kül tablası gibi kokmasına neden olur.

  Sigara içicileri bir de lekeleri önlemek için sert fırçayla, daha sert fırçalayarak lekelerden kurtulmaya çalışırlar. Hem diş etlerini hırpalar geri çekilmesine neden olurlar.

  Hem de mine tabakalarını aşındırır, çentikler açarlar. Benim önerim ise öncelikle sigarayı bırakın. Bırakamıyorsanız dişlerinizi çok düzenli olarak yumuşak bir fırça ile fırçalayın. Renklenmeden çok rahatsız oluyorsanız, 6 ayda bir hekiminize özel malzemelerle dişinizin polisajını (parlatılmasını) yaptırın. Çay ve kahve eşliğinde içildiğinde sigaranın daha fazla renklenmeye neden olduğu saptanmıştır. Bu yüzden ille de içecekseniz tek başına için.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sigaranın Zararları Nelerdir Maddeler Halinde
 3. Sigaranın Belli Başlı Zararları Nelerdir
 4. sigaranın cilde zararları nelerdir
 5. Sigaranın Zararları - Sigaranın Sağlığa Zararları nelerdir
 6. Sigaranın Dişlere Verdiği Zararlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri