Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

anı türünde yazılmış kısa metin örneklerine ihtiyacım var bana bu konuda yardım edermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hikaye Türünde Yazı Örnekleri Kısa Makale Türünde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 148      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Anı Türünde Yazı Örnekleri Kısa

  Sponsorlu Bağlantılar
  anı türünde yazılmış kısa metin örneklerine ihtiyacım var bana bu konuda yardım edermisiniz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hikaye Türünde Yazı Örnekleri Kısa
 3. Makale Türünde Kısa Yazı Örnekleri
 4. Gezi Türünde Kısa Yazı Örnekleri
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar
  Anı Türünde Kısa Yazı Örnekleri

  Çok kısa anı örneği (1)

  Bir gün amcamlarla birlite ulaş'a gitmiştik. Orada biz kuzenim sema ile birlikte denize girerken amcam ve babam balık tutuyorlardı. Biraz durduk ve yengem bizi çağırdı ''hadi gidiyoruz.'' dedi. Denizden çıktık ve barajın oraya pikniğe gittik. Orada bir sürü çekirge vardı. Çekirgenin biri benim üzerime zıpladı. ben çığlığı bastım. Annem çekirgeyi aldı ve biraz oturup gittik. O günü hiç unutamıyorum..

  Çok kısa anı örneği (2)

  Birgün benannem babam pikniğe oturmaya gittik. Adamın gözü üzerimizdeydi topumuz kaçtı ve adamın ayağının altındaydı seslendik:
  -Amcacım topu atarmsınız.
  Adam cevap vermedi ve dik dik yürümeye başladı bizde korktuk kaçtık babamların yanına gelince ağlamaya başladık korkudan ödüm kopmuştu arkadaşlarımın da öyleydi. Babam hala soruyor ama ben bu sefer ağlamak yerine tebessümle karşılık veriyorum...

  Çok kısa çankkale savaşı anıları (1)

  ... En büyük bela sineklerdi. Milyonlarca sinek vardı. Siperin bir yanı kara bir kütleyle kaplıydı. Açtığın her şey, örneğin bir teneke et, bir anda sineklerle örtülürdü. Bir kutu reçel bulacak kadar talihliysen açtığında önce sinekler dalardı içine. Sinekler ağzının çevresinde, yaralarının, çıbanlarının üzerindeydi. Vücudunun bir yerini açtığında hemen sineklerle kaplanırdı. Bu gerçek bir lanetti.
  (Er Harold Broughton)

  Çok kısa çankkale savaşı anıları (2)

  ... Ateşe başladıklarında ödüm patladı. Şarapnel dolu gibi yağıyordu. Hemen cepheye gitmemiz gerekiyordu ve orada kurşunlar gerçekten uçuşmaya başladı. Korkmadığını söyleyen yalancıdır! George Washington başının üstünden uçuşan kurşun vızıltısından hoşlandığını söylemişti -ama o benim savaşımda değildi!
  (Deniz eri Joe Murray)

  Çok kısa çankkale savaşı anıları (3)

  ... Köy korkunç bir tuzaktı. Her ev ve her köşebaşı keskin nişancılarla doluydu ve sokakta bir görünmek kafana kurşun yemek için yeterliydi...O köyde çok asker ve subay kaybettik. Düşman hiç görünmüyordu, görünen tek şey sadece bizimkilerin orada burada yere devrilmeleriydi. Bir evde keskin nişancı ararken tabancamla bir Türk öldürdüm ama bu arada az daha, önce ben ölüyordum.
  (Teğmen Guy Nightingale)

  Çok kısa çankkale savaşı anıları (4)

  ... Aramızda ve askerlerimiz içinde Balkan utancının tekrarını yaşamaktansa ölmeyi tercih etmeyecek tek kişi olduğuna inanmıyorum. Eğer böyleleri varsa onları bir an önce biz kendi ellerimizle kurşuna dizelim
  (Mustafa Kemal)

  Çok kısa çankkale savaşı anıları (5)

  ... Türklerin içinde iriyarı biri vardı, neredeyse iki metrenin üstünde olmalıydı. Bizimki de en az onun kadar iriydi. Sanırım prestij için iri adamlarını seçmişlerdi. İkisinde de beyaz bayraklar vardı ve ortada duruyorlardı... Ben ölüleri gömenlerden biri değildim ama siperin kenarında oturdum ve bir süre sonra yanlarına gidip Türk’e sığır kavurması ikram ettim. Gülemsedi, çok sevinmiş göründü ve o da bana ipe dizilmiş incir verdi. Jacko adını verdiğimiz Türk askerlerinden ben de bizimkilerin hepsi de pek hoşlanmıştı. Onun için kötü bir söz söylendiğini duymadım, temiz dövüşürlerdi ve dünyanın en cesur insanlarıydı. En yoğun ateş karşısında bile durmazlardı, adeta fanatik insanlardı. Onlarla ateşkeste karşılaştığımızda çok esaslı insanlar oldukları sonucuna vardık.
  (Er Henry Barnes)

  Kısa Anı Örneği (1)

  Bir gün Şay adında bir yer vardı. Yengemler , halamlar , ailece çay gitmiştik. Orada biz deniz girerken halamlar koyun kesiyorlardı. Hasret halam fotoğraf çekiyordu. Denizden çıktığımızda taşların üstüne oturup konuşuyorduk. sonra halamın elinde balık gördüm. Yanına gittim. Balığa baktım . Ama doğru düzgün görememiştim. Çünkü ikide bir de suyas koyuyordu. Halama dedim ki :
  - Az elime verebilir misin ?
  - Tamam al ama baktıktan sonra annenlere ver dedl.
  - Tamam dedim.
  Baktıktan sonra annemlere gösterdim.Onlar da baktıktan sonra yemek hazırladılar.Yemeğimizi yedikten sonra eve döndük. O günü hiç unutmadım.

  Kısa Anı Örneği (2)

  " Tiyatrocu arkadaşlarla Ankara Gençlik Parkındaki bir çay bahçesinde oturuyorduk. Bir yere telefon etmem gerektiği için ikide bir kalkıp karşıdaki genel telefona gidiyor fakat, telefondan ses gelmediği için tekrar gelip yerime oturuyordum... Gide gele iyice yorulmuş ve sinirlenmiştim... Sonunda garsona seslendim:
  - Kardeşim bir de sen baksana, şu telefondan bir ses geliyor mu ?
  - Peki Halit Ağabey, gidip bakayım.
  Garson koştu telefonun yanına gitti, ahizeyi kaldırmadan, evet, hiç elini bile sürmeden telefona kulağını dayadı dinledi, dinledi, sonra oradan bana bağırdı:
  - Yoo, hiç ses gelmiyor ! "

  Kısa Anı Örneği (3)

  TÜRK ORDULARI BAŞKUMANDANIYIM

  Afyonkarahisar'ın hatlarının çözülmesi sonunda birkaç Yunanlı tutsak, geceleyin Mustafa Kemal'in çadırına getirilmişti. Bunlardan birisi, Muzaffer Generalin doğup büyümüş olduğu Selanik'ten gelmişti. Yüz, kendisine yabancı gelmediğinden ve üniformasında da hiçbir bellilik görmediğinden kim olduklarını ve rütbelerini sormaya başlamıştı.
  — Binbaşı mısınız?
  — Hayır.
  — Albay mı?
  — Hayır.
  — Korgeneral mi?
  - Hayır.
  — Peki nesiniz?
  — Ben Mareşal ve Türk Orduları Başkomutanıyım! Şaşkınlıktan ağzı açık kalan Yunanlı kekeledi:
  - Bir başkomutanın savaş hattına bu kadar yakın yerlerde dolaşması işitilmiş değil de!

  Kısa Anı Örneği (4)

  Aa sen çok oruç tutmuşsun!

  Anne-babam çalıştıkları için yazları beni memleketimiz Amasya’ya bırakırlardı. Ramazan da yaza denk geliyordu. İlkokul 1 ya da 2. sınıf dönemlerimdi.
  O zaman çöl sıcağı vs. gibi yakınmalar bilmezdik; ama hava gene çok sıcaktı! Her gün oruç tutmak ister sahura kalkardım; ama bir türlü sonunu getirmek kısmet olmazdı. Çünkü akrabalara emanettim ve kimse bana kıyamazdı. Her gittiğim yerde “Oruç musun?” diye sorarlardı. Evet cevabını duyunca da şöyle diyaloglar yaşanırdı: “Ne zamandır yemedin? Sabah kalktıktan beri yemedim. Acıktın mı? Evet. Aa bu saat olmuş sen çok oruç tutmuşsun!” Hiç bana sormadan sofra hazırlanır ve ben de karşı koyamaz bi güzel kahvaltımı ederdim. Öğlen olunca yine aynı diyaloglar yaşanır. Öğle yemeğini de yedirirlerdi! 1 hafta kadar sonra da artık “çocuklar sahura kalkınca oruç tutmuş sayılırlar” fikri daha mantıklı gelmeye başladığı için günler böyle devam edip giderdi. Zayıf ve çelimsiz bir çocuk olduğum halde Amasya’da geçen günlerden sonra semirmiş bir çocuk olurdum. Murat Öz 7. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 8. Misafir Üye

  süpermiş canısı ........... Güzel olmuş ellerinize sağlık nasıl yazacağımı anladım


 9. Buse nur durak

  Bu olayı yaşadığım zaman kaç yaşındayım hatırlamıyorum.okulumuz bitmiş yaz tatili başlamisti.o yıl köye gitmiştik. Köydeki tavuklarimizdan biri civciv çıkarmıştı.ancak çıkardığı civcivlerin hepsi siyahtı sadece biri beyazdı .Anne tavuk beyaz civcivi kabul etmedi. Civciv ne zaman annesinin yanına gitse tavuk onu gagasıyla itiyordu. Ben bu duruma çok üzülüyordum.birgun civcivi siyaha boyadım fakat annesi benim hilemi anladı.bende çaresiz kalıp onu evde büyütmeye karar verdim .Birgün civciv kutusundan kaçıp evin içinde koşmaya başladı.babam onu görmeyip üzerine bastı ve civciv öldü.cok ağlamış ve üzülmüşdüm. O olayı ne zaman hatırlarsam duygulanirim


 10. Misafir Üye

  Bir gün babaannemlere gittik sonra hiçbişe dedi öyle bir anım var


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri