Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Fransız General Guro’nun Hatırası , Anısı Bir Fransız General’in itirafı şöyledir: 1930 yılında Fransızlara ait bir anıt mezarın açılışına katılan Fransız Generali Guro , şehit

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fransız General Guro’nun Hatırası, Anısı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fransız General Guro’nun Hatırası, Anısı

  Bir Fransız General’in itirafı şöyledir:

  1930 yılında Fransızlara ait bir anıt mezarın açılışına katılan Fransız Generali Guro, şehit Türk askerlerinin kabirlerini de ziyaret etmeden geçemez. Etrafındaki çoğu Fransız topluluğa, o esnada şu şahit olduğu olayı anlatır:
  “ – Efendiler!

  Sizlere hafızamda hâlâ taptaze kalan canlı bir hatıramı nakletmek istiyorum. Türk askeri, dünyada eşine ender rastlanan özelliklere sahiptir.

  Dinleyiniz!

  Bir sabah vakti günün ilk ışıklarıyla birlikte Türklerle süngü harbine başlamıştık. Türkler çok mahir ve cesur dövüşüyorlardı. Onlarla başa çıkmak mümkün gözükmüyordu. Akşamın geç saatlerine kadar süren çarpışmalardan sonra, yaralıları toplamak üzere karşılıklı bir anlaşma yaptık.

  Yaralılar toplanırken ben de harp sahasına gelmiştim. O karışık hengamede gördüğüm bir manzarayı, her şeyi bir kenara bırakarak büyük bir şaşkınlık ve hayranlıkla seyre koyulmaktan kendimi alamadım. Şöyle ki:

  Bir Türk askeri kendi yaralarına yerden aldığı toprakları basarken, kucağına yasladığı başka bir askerin yaralarına da, gömleğinden yırttığı parçaları sarıyordu…

  Efendiler!

  Bu fedakar, kahraman ve asil Türk askerinin kucağındaki yaralı kim di biliyor musunuz?

  Sözlerini hıçkırıklarla sürdüren general, gözyaşlarını mendiliyle silerek, heyecanlı bir ses tonuyla, o Türk yiğidinin kucağındaki yaralı asker, bir Fransız, evet bir Fransız askeriydi!” diye haykırdı.

  Bu olay dolayısıyla çok duygulanan Fransız General, yere çöküp bir süre daha gözyaşlarını akıttı.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mustafa Kemal Atatürk’ün Bomba Sırtı Hatırası, Anısı
 3. Mehmet Muzaffer'in Hatırası, Anısı
 4. Hamilton’un Hatırası, Anısı
 5. Hacı Mesut'un Hatırası, Anısı
 6. Bomba Sırtı Hatırası, Anısı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri