Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Doğum Lekeleri Anlamları Bebeğinizin cil din de farklı doğum lekeleri olabilir. Bazısı doğumdan hemen sonra görüldüğü gibi sonra da ortaya çıkabilir. 1- Somon lekesi Genellikle

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğum Lekeleri Anlamları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğum Lekeleri Anlamları

  Bebeğinizin cildinde farklı doğum lekeleri olabilir. Bazısı doğumdan hemen sonra görüldüğü gibi sonra da ortaya çıkabilir.

  1- Somon lekesi
  Genellikle boynun arka tarafında, alında ya da yüzde bulunan pembe lekelerdir. Cilde yakın kan damarları sebep olur. Çoğu geçicidir ve bir yıl içinde kaybolur, bazıları ise kalıcıdır.

  2-Hemanjiomlar ya da çilek lekeleri
  Çok sık rastlanır. 10 bebekten birinde vardır. Kan damarları hücrelerinin fazla büyümesi sonucu oluşurlar. Genellikle kırmızı ya da pembe ve kabarıktırlar. Bazen doğumdan birkaç hafta sonra ortaya çıkar ve 6-12 ay boyunca büyümeye devam ederler. Çoğu 10 yaşın¬dan önce kendiliğinden yok olur. Çok büyük olanların ya da hassas yerleşimi olanların (karın, boyun, yüz) çocuk doktoru ve darmatologca sıkı takibi gerekebilir.

  3- Mongol lekeleri
  Sanki vurulmuş da morarmış gibi duran mavi grimsi lekelerdir. Genellikle sırtta ve kalçada bulunurlar. Cildi koyu renk olan bebeklerde daha sık rastlanır. Sebebi, cildin o bölgesinde daha fazla pigment olmasıdır. Bunlar da zararsızdır. Genellikle çocuk büyüdükçe solsalar da çoğunlukla tümüyle kaybolmazlar.

  4- Örümcek lekesi ya da örümcek beni denen lekeler
  Örümceğin ayaklan gibi görünür. 1-2 yılda genelde solar. Açık kahverengiden siyaha kadar çeşitli renklerde olabilir. Doğumda var olan benler iyi gözlenmelidir. Büyük benler dermatolog tarafından da görülmelidir.

  Doğum lekelerinin çoğunda tedavi gerekmez, yalnızca gözlem yapılır. Çok nadir durumlarda lazer tedavisi ya da cerrahi gerekebilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sivilce Lekeleri nasıl geçer, Cilt Lekeleri Nasıl Kaybolur, Cilt Lekeleri için Öneriler
 3. Türkçe Anlamları İle Beraber İngilizce Doğum Günü Kutlama Sözleri
 4. Fransızca Doğum Günün Kutlu Olsun Türkçe Anlamları İle Beraber
 5. Türkçe Anlamları İle Beraber Rusça Doğum Günü Kutlama Sözleri
 6. Sivilce Maskeleri -Sivilce Tedavisi -Sivilce İzleri Lekeleri-Sivilce-Sivilce Hapı-S-Sivilc
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Doğum lekeleri için sürekli ''belirli'' anlamlar türetilmekte ve bazen oldukça da ilgi çekici olmaktadır. Şahsen kendimde doğum lekesi bulunmasa da arkadaşlarımdan duyduğum hikayeler yüzümü güldürmektedir Kalıcılığı da bir başka olay tabi. Ameliyata kadar giden durumlar söz konusu.. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri