Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Biberon Temizliği biberon temizliği nasıl yapılır - bebek besleme kaplarının temizliği - biberonların sterilize edilmesi Biberon kaşığa göre daha zor temizlendiği için önerilmemektedir. Biberon kullanılacaksa

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Biberon Temizliği Nasıl Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Biberon Temizliği

  biberon temizliği nasıl yapılır - bebek besleme kaplarının temizliği - biberonların sterilize edilmesi
  Biberon kaşığa göre daha zor temizlendiği için önerilmemektedir. Biberon kullanılacaksa süt daha önce yıkanıp, kaynatılmış biberona konulmalı ve bebeğin içebileceği sıcaklıkta hazırlanmalıdır.

  Biberon, emzik, kaşık, fincan gibi araçların nasıl temizleneceği, anneye öğretilmeli ve sütü el deymeden biberona koyması söylenmelidir.

  İyi temizlenmeyen biberon, emzik vb. malzemede süt, yoğurt gibi maddelerin artıkları kalırsa, mikroplar kolayca üreyebileceğinden, bebeklerde ishale yol açabilir ve bebeğin ölümüne neden olabilir.

  Biberon kullanıldıktan sonra, emzik çıkarılıp, ters çevirilerek sıcak suyla iyice yıkanır ve daha sonra sterilize edilir. Biberonu yıkarken fırça kullanılmalı ve çok iyi durulanmalıdır. 4- 6 aydan itibaren kolay temizlenebilen kaşık ya da bardakla beslenmeye başlanmalıdır.

  Mama yapımında kullanılacak şişe, kapak, huni, emzik gibi bütün araç ve gereçler fırça ve deterjanla yıkanmalı ve soğuk su ile çok durulanmalıdır. Bu işlemler için temiz su kaynakları kullanılmalıdır.


  Şişe, kapak, emzik ve huni gibi araçlar sıcak suda en az 15 dakika kaynatılarak dezenfekte edilmelidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Camilerin Temizliği Nasıl Yapılır
 3. Saç temizliği ve bakımı nasıl yapılır
 4. Beden temizliği nasıl yapılır
 5. Perde Temizliği, Katlamalı Perde Temizliği, Stor Perde Temizliği, Ahşap Jaluzi Perde Temiz
 6. Duvar temizliği nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Biberon temizliğinin elle yapılmasına karşıyım. Ciddi anlamda iyi temizlenmesi gereken bir eşya olduğu için, sadece elle değil; önce elle, ardından da makine yardımıyla tüm mikroplardan arındırılmalı ve bebeğimize en sağlıklı şekilde sunulmalıdır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri