Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İkiz Bebek Bakımında Yapılmaması Gerekenler, İkiz Bebeklerin Bakımı, İkiz Bebek Bakımında Yapılması Gerekenler Planlı Olun Genel olarak ikiz bebekler normalden erken doğarlar.Bu sebeple doğumla ilgili

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İkiz Bebek Bakımında Yapılmaması Gerekenler, İkiz Bebeklerin Bakımı, İkiz Bebek Bakımında Yapılması Gerekenler

  Sponsorlu Bağlantılar
  İkiz Bebek Bakımında Yapılmaması Gerekenler, İkiz Bebeklerin Bakımı, İkiz Bebek Bakımında Yapılması Gerekenler

  Planlı Olun

  Genel olarak ikiz bebekler normalden erken doğarlar.Bu sebeple doğumla ilgili ve doğum sonrası planlarınızı tek bebek bekleyen aillelere göre daha erken ve detaylı yapmanız gerekir.

  Kesin bir şey vardır ki ikiz bir bebeğe sahip anne için hamillelik süreci tek bir bebeğe hamile olan annelere göre daha yorucu ve hassas geçer.Bu sebeple doğumla birlikte babaların ikiz bebeklerin bakımı konusunda annelere mutlaka yardım etmeleri gerekir.

  Bebeklerinizin yıkanmasıbeslenmesi ve oyalanması gibi konularda anne ve bebeklerin görev dağılımı yapmaları gerekir.Örneğin annenin bebeklerden birini emzirmesi sırasında babanın veya babanın olmadığı zamanlarda bir başka aile üyesi veya güvenilir arkadaşın ikizlerden diğeri ile ilgilenmesi gerekir.

  Unutmayın ikiz bebeklerin bakımı konusunda eşler arasında görev dağılımı daha önce planlanmışsa bir çok problem baştan haledilmiş olur.

  İkiz Bebek Bakımında Yapılması Gerekenler


  -İkiz bebek sahibi aillelerindoğum öncezi ''İkiz Bebek Bakımı''ile ilgili kitaplar okuması faydalıdır.

  Ayrıca yukarıda da açıkladığımız üzere anne ve babanın ikizlerin bakımı konusunda görev dağılımı yapmaları da çok faydalı hatta gereklidir.

  -Annelerin dikkat etmesi gereken bir hussus da bebeklerin ikiz olmasına rağmen her birin ayrı bir yetişkin adayı olduğunu hatırlamasıdır.Bu sebeple özellikle annelerin ikizlerin her biri ile ayrı ayrı ilgilenmesi gereken özel zamanlar ayırması gerekir.

  -İkizlerin her biri ile de diğerini ihmal etmeyecek şekilde ilgilenilmesi gerekir.  İkiz Bebek Bakımında Yapılmaması Gerekenler


  -Kesinlikle ikiz bebeklerinize birbirine benzeyen isimler seçmeyin.İkiz bebeklerin özellikle çocukluk dönemlerinde kendilerin ayrı bir birey olduğunu çevrelerine kabul ettirmekte zorlanırlar.Durum böyleyken zaten birbirine fiziken tipatıp benzeyen bebeklerinize bir de birbirine çok benzeyen isimler koymanız onların özellikle gelişim dönemlerine önemli sorun yaşamalarına sebep olabilir.

  -İkizlerinize birbirinin aynısı kıyafetler giydirmeyin.

  -Özellikle çocukluk dönemlerindeİkizlerinize''İkizler''şeklinde hitap etmeyin her birine kendi adları ile hitap edin

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İkiz Bebek Arabaları
 3. Bebeklerin Uyku Zamanı Rutini ,Bebeğim, Çocuğum ve Biz Bebek bakımı ve Doğumdan Sonra Bili
 4. İkiz Bebek Beklemek Kolay Değil
 5. Anne Karnında İkiz ve Dördüz Bebek Resimleri
 6. Rüyada İkiz Erkek - Kız Bebek Görmek Ne Anlama Gelir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İkiz bebek deyince insanın nedense yüzü gülüyor Bakımı ve gelişim süreçleri oldukça zorlu olsa da; ikiz sahiplerinin fazlasıyla şanslı olduğunu düşünenlerdenim. Tabi maddi imkanların el verdiği sınırlarda... 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri