Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebeklerde Doğru Ayakkabı Seçimi Bebekler için doğumdan itibaren giydirebileceğiniz , sayısız çeşitte ve modelde ayakkabı bulabiliyorsunuz. Hepsi birbirinden şirin , şık , göz alıcı oluyor.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Doğru Ayakkabı Seçimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Doğru Ayakkabı Seçimi
  Bebekler için doğumdan itibaren giydirebileceğiniz, sayısız çeşitte ve modelde ayakkabı bulabiliyorsunuz. Hepsi birbirinden şirin, şık, göz alıcı oluyor. Haliyle seçmekte bir o kadar zor oluyor.
  Peki bebek ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  Hayatlarının en hızlı büyüme döneminde olan bebeklerimiz için, ayakkabı seçiminde ilk kriter sağlıklı gelişimlerini destekleyecek modeller olmalı.
  Örneğin biz ilk spor ayakkabımızı, çok bilinen bir markanın cırtcırtlı modellerinden tercih etmiştik. Kendimize göre de doğru yapmıştık. Sonuçta kaliteli bir markaydı, daha ne olsundu… Ama öyle değilmiş. Kızımız ayakkabıyı giyip, her adım atma çabasında yere düşünce, anladık ki yanlış ayakkabı almışız. Ayakkabının sert ve esnemeyen tabanı, bebeğin zemini hissetmesine engel oluyor, ayaklarını rahat hareket ettiremiyor, parmak hareketleri kısıtlanıyor. Bu sebeple ayakkabının taban kısmı çok yumuşak ve esnek olmalı.
  Kaymayan taban tercih edilmeli, kösele tabanlı ayakkabı alınmamalı.
  Aynı zamanda yaygın inanışın aksine bebekler için ayakkabı mutlaka gerekli değil. Hatta çıplak ayakla ya da çorapla yürüme ayağın normal gelişimi için daha sağlıklı bulunuyor. Ayakkabı sadece soğuktan ve dış etkenlerden koruyan bir araç gibi düşünülmeli ve yeterince hafif olmalı. Yeni yürümeye çalışan ufaklığınız için adımlarını atarken fazladan ağırlık oluşturmamalısınız.
  3 yaşına kadar çocukların ayakları fazlaca terlediğinden, ayakkabının materyali de oldukça önemli. Ayağı terletmeyen ve hava alan ayakkabılar tercih edilmelidir.
  Bebeklerin ayakları ilk aylarda çok hızlı büyür, bu yüzden ayakkabılar sık sık kontrol edilmeli, doğru ayakkabı numarası seçilmelidir. Her 3 ayda ortalama 1.5 , 2 cm kadar büyüme olabileceğinden, ayakkabılarda yenilenmelidir. Dar ayakkabılar kemik ve adale gelişimini olumsuz yönde etkiler, şekil bozukluklarına ve tırnak batmasına sebep olabilir. Bebeğin rahat etmesi için, başparmak ile ayakkabı burnu arasında hafif bir boşluk olmalıdır. Fakat çok bol olmamalıdır, bu da takılarak düşmesine sebep olabilir.
  Bunlara ek olarak, bu hızlı büyüme göz önüne alındığında, aceleci davranıp bebeğinize sayısız ayakkabı almayın. Giyemeden elinizde kalacaktır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doğru meslek seçimi kişisel gelişime nasıl katkı sağlar
 3. Ayak Sağlığı ayak sağlığı için ayakkabının önemi - sağlıklı ayakkabı seçimi - ayakkabı sat
 4. Doğru Maskara Seçimi Nasıl Yapılır
 5. Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları, vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçi
 6. Davetler İçin Elbise Seçimi,Dugun Davetine Uygun Kiyafet Secimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak sağlığı ciddi bir mesele. Asla es geçilmemeli ve bebeğin ''ilk'' ayakkabısı en doğru şekilde seçilmelidir. Ayy bu çok şeker deyip de bebeğinizi zor durumlara sokmayın. Ayağına en uygun ayakkabıyı alın ve rahat yürümesini sağlayarak; adımlarını doğru atabilmesine siz de katkıda bulunun! 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri