Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

çalışan demir pas tutmaz atasözünün hikayesi lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın işleyen demir pas tutmaz atasözünün açıklaması Demir Bıçağa Nasıl Dönüşür Hikayesi işleyen demir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 21      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çalışan Demir Pas Tutmaz Hikayesi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çalışan Demir Pas Tutmaz Hikayesi

  İlk önce atasözünün anlamını vererek başlayayım;

  Tembel tembel oturan kimse hantallaşır, iş yapma yeteneğini yitirir, çalışan kimse gittikçe açılır, daha yararlı işler yapar.

  Atasözünün anlamından yola çıkarak bu atasözünün eskiden bu yana nasıl meydana geldiğini ve nasıl atasözü haline geldiğini anlayabiliriz.

  Her insan hayatta kalmak için çalışmalıdır. Çalışmak hem insana hayatını ve geçimini kazandırır hemde yeni şeyler üretme ve daha iyisini yapma azmi kazandırır.Yıllar boyu edinilen tecrübede çalışan insanların sürekli zihinsel ve bedensel anlamda sürekli zinde oldukları görülmüştür. Beden ve zihin sürekli çalıştığı için kendisini yeniliyor ve geliştiriyor.

  Çalışmayan insanların ise zamanla zihinsel anlamda ve bedensel anlamda sağlığını yitirdiği ve gelişemediği görülmüştür.Zamanla hantallaşıp çalışamaz duruma geldikleri görülmüştür. Bu durumda tıpkı demirin durumuna benzetilmiştir.

  Bir demir nasıl belli bir süre bekleyince pas tutuyorsa çalışmayan insanda bu demir gibi çürümeye mahkumdur. Çalışan bir demir nasıl paslanmadan kalabiliyorsa çalışan insanda işleyen demire benzetilmiştir.

  Kaynak 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri