Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ateş düştüğü yeri yakar. Bir felâket ya da üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana , yalnız ca ilgili kimselere acı verir; onların yürek lerini yakar.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En güzel ata sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ateş düştüğü yeri yakar.
  Bir felâket ya da üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana, yalnızca ilgili kimselere acı verir; onların yüreklerini yakar. Başkalarının, uzak kimselerin duydukları acı, gösterdikleri üzüntü ise yüzeyseldir; kalıcı değil, gelip geçicidir.
  Ateşle barut bir yerde durmaz.
  Bir arada bulunmaları çok tehlikeli görülen şeyler birbirinden uzak bir yerde tutulmalıdırlar.
  Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
  Bir olay ya da durumun varlığı, gerçekten ortada olup olmadığı, belirtisinin görülmesiyle anlaşılacak bir şeydir. Eğer meydanda bir belirti varsa, olay veya durum da var demektir.
  Atılan ok geri dönmez.
  Kimi zaman iyi düşünüp taşınmadan, olacakları hesaplamadan bazı eylemlere girişir ve sonuçta pişman olur insan. O anda ilk durumuna dönmek ister ama bu mümkün değildir. Çünkü olan olmuş, iş işten geçmiştir çoktan.
  Atın bahtsızı arabaya düşer.
  Kimi değerli, yetenekli ama talihsiz kimseler, kişiliklerine uymayan kötü ve bayağı işlerde çalıştırılır; görevlere itilir.
  Atın ölümü arpadan olsun.
  Bir şeye tutkun olan, bir şeyin uzun süre yokluğunu çeken kimi kişiler, kendilerine zarar vereceğini bile bile o şeyi kullanmaktan çekinmezler ve şöyle düşünürler: Sevdiğim şeye özlem duyarak yaşamaktansa, onu çokça (aşırı ölçüde) kullanıp (yiyip) hasta olayım; hatta öleyim.
  Atın ürkeği, yiğidin korkağı.
  1. Yiğit de, at da doğacak bir tehlikeye karşı hep tetikte bulunmalı; uyanık davranıp duyarlı olmalıdır. 2. Atın da, yiğidin de korkağından kaçınmalı; onlardan hayır gelmez.
  Atlar nallanırken kurbağa ayağını uzatmaz.
  Meydanda olan şu ki, insana değer, nitelik ve kişiliğine göre davranılır; iş verilir. Bu bakımdan kişi başkalarını ilgilendiren konularda ortaya atılmamalıdır. Ayrıca, değersiz bir kimse de kıymetli ve nitelikli kişilere gösterilen ilgiyi ne beklemeli, ne de ummalıdır.
  Atlasa kıl yapışmaz.
  Dürüst, temiz, kötülükten uzak, işinde başarılı kimseler hakkında söylenen karalayıcı sözler, yapılan iftiralar havada kalır; boşuna söylenmiş olur, onlara bu sözlerin mazarratı bulaşmaz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mevlananın ibretlik sözleri, mevlananın ibretlik özlü sözleri, Mevlananın etkileyici sözle
 3. Atatürk'ün güzel sanatlarla ilgili düşünceleri, Atatürkün güzel sanatlar hakkındaki güzel
 4. resimli güzel sözler, resimlere Yazılı Anlamlı Sözler, Güzel Resimli Yazılar, Resimlere Ya
 5. En güzel sözler, En güzel msn sözleri, En güzel msn nickleri
 6. Güzel Adamın Biri Sözleri-Güzel Sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İyi insanlar iyilik yapan bu dünyada hiç bir işi karşılıksız bırakmadan yapan kişiler için söylenmiş olan anlam bakımından da çok büyük anlamlar ifade eden sözlerdir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri