Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

karlı havada ve karda tavşan avlamak ve tavşanın izini sürmek kar avi baskadir. Karin sekline gore av sekli takip edilir.Kar yuksek 20 cm.kadar olursa tavsan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karlı havada ve karda tavşan avlamak ve tavşanın izini sürmek

  Sponsorlu Bağlantılar
  karlı havada ve karda tavşan avlamak ve tavşanın izini sürmek


  kar avi baskadir.
  Karin sekline gore av sekli takip edilir.Kar yuksek 20 cm.kadar olursa tavsan birgun iki gun kalkmayabilir.Veya kalkip disari cikar tekrar yataga yatarlar.veya 5-10 metre gezip doner.Buna dorek denir.Veya kisa oynak denir.
  Kar birgun once yagmissa uzeri kaymaklasir gece sertlesip sabaha karsi pesenk yagar o zaman kar ses yapar tavsan uzak firlar.Biz normal aksam yagmis karin avini yapalim.Tavsanin gezip biraktigi iz yani oynak.Karda iz avi bir veya iki kisi ile yapilir sahislar fazlaysa ikiser gurublara ayrilirsa daha randumanli olur.
  Iki kisi kol avinda avlanarak oynak kontrolu yapilir.Bulunan oynak biraz takip edilip yatak oynagimi yoksa aksam oynagimi arastirilir.Yatak oynagiyse takip edilir.Simdi...Bir oynak bulduk biraz takip ettik yaylim yerine geldi.Yaylim yerinde bilirsiniz hayvan izi gibi tavsan izi vardir.Yaylim yerinin en disina cikilir yaylim yerinin en disindan izlere basmadan donmeye baslanir.


  Onlarca iz giris cikisi olabilir ancak yatak izi baskadir,izler toparlanmistir ve 4 ayak biribirine yaklasmistir.ataklar azalmis saga sola hamleler baslamistir.Eger yaylim yeri dolasilip yatak izi bulunamazsa tavsan yaylim yerindeki karisigin icinde yatiyor olabilir.Onun icin yaylim cervesinde bir iki defa cok dikkatli iz kesilir.
  Yatak izi bulunup izin pesine dusuldigunde izden iyi anlayan izin pesine duser digeri onun elli metre kadar onunde izcini zaman zaman eliyle yonlendirdigi yone dogru onleme yapar.Izi takip eden ize basmaz,tempoyu degistirmez tavsan yatacagina yakin izini katlar.Yani gittigi izden 10~15 metre geri donerken saga veya sola atak yapar.Yani atlar.Ama bu atlamalar nokta atlamalaridir.Calinin ustunede atlayabilir,icinede veya devam eder ikinci veya denemeden sonra yerini bulur.Ve yonude kat izindeki ataktadir.Atagin ustune bastinmi firlar ama sen goremeyebilirsin.Iste o zaman öncünün marifetine kaliyor iş.
  Karda iz sürmek çok yorucu ve bir okadar da zevklidir.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zamanı Avlamak İle İlgili Cümleler
 3. Oruçluyken balık avlamak
 4. Sis neden karlı ve rüzgarlı havada oluşur
 5. Ekmekten Karlı Ulıdağ Pastası, Karlı Uludağ Pastası Tarifi
 6. sevimli tavşanlar, tavşan gifleri, ışıltılı hayvan gifleri animasyonlar, hareketli tavşan
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri