Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tavşanlı çocuk kazağı yapılışı Yapılışı: (3/4 yaş için ) Gerekli Malzeme: 100 gram mavi , 75gram kırmızı , 25 gram sarı , 25 gram yeşil

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tavşanlı çocuk kazağı yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tavşanlı çocuk kazağı yapılışı
  Yapılışı: (3/4 yaş için )
  Gerekli Malzeme: 100 gram mavi,
  75gram kırmızı, 25 gram sarı, 25 gram yeşil merserize.

  İşlemeler için: Az miktarda beyaz,siyah, sarı, pembe, koyupembe, kırmızı, açık sarı, acı sarı, koyukahverengii, yeşil, açzık yeşil, lila, morve lacivert merserize.
  3 ve 3,5 numaralı şiş.

  Kullanılan örgüler:
  1) Başlangıç örgü, 2) 1/1 Lastik, 3) Düz örgü, 4) çapraz işi işleme ( ilmek üzerine 1 sıra ve 1 ilmek üzerine şema izlenerek çapraz işi işlenir)
  Örnek: 27 ilmek ve 36 sıra 10 santimlik bir kareye eşittir.

  Yapılışı

  Arka: 3 nolu şiş ve kırmızı ile 84 ilmek başlayıp, 4 sıra başlangıçı örüyoruz. 1/1 lastik örgüsüne geçerken şu şekilde renkleri sıralıyoruz. 4 sırada bir renk değiştiriyoruz. Kırmızı, sarı, yeşil, mavi ile düz örgü. 1. sırada eşit aralıklarla 6 ilmek artırıyoruz. Toplam 40 santim olunca,sağ taraftan 6 ilmek eksiltiyoruz.Kalan ilmekleri omuz için 1,5 santim 1/1 lastikve 4 sıra başlangıç örgüsü örüp kapatıyoruz.

  Ön: Arkası gibi başlayın, 36 santimde yaka için ortadaki 20 ilmeği kapatıyoruz. ikitarafı ayrı ayrı örerken, yakanın iç tarafından 2. sırada bir, 1 kez 4, 2 kez, 3 ilmek eksiltiyoruz.toplam 40 santim olunca sağ omuz ilmeklerini kapatıp ,1,5 santim lastik, 4 sıra başlangıç örgüsü örüyoruz ve bordürün 1.santiminde eşit aralıklarla 2 küçük ilik açıp, ilmekleri kapatıyoruz.

  Kollar: 3 nolu şiş ve ve kırmızı ile 38 ilmek başlıyoruz. Bordür kısmını arkası gibi örün. Kırmızı ile düz örgüye geçip eşit aralıklarla birinci sırada 2 ilmek artırıyoruz.Yanlardan 4 sırada bir 18 kez 1 er ilmek arttırıp 24 santim olunca ilmekleri kapatıyoruz.

  İşleme: Ön ortaya beğendiğiniz desenleri çapraz işi işliyoruz.
  Tamamlama: Sağ omzu dikin. Kırmızı ile yaka çevresinden ilmekleri alın, 2 sırada bir renkleri değiştirerek 1/1 lastikörün: San, kırmızı, yeşil. Diğerlerinin hizasında 1 ilik açın. 4 sıra başlangıç örgüsünü örüp kapatın. Kolları takın, yanları ve kol altlarını dikerek tamamlayın.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. tavşanlı bere ve yapılış – tavşanlı çocuk beresi modeli
 3. Arabalı örgü çocuk kazağı
 4. Şal Şekli Bayan Kazağı Yapılışı
 5. Tavşan Bere Yapımı - derya baykal tavşanlı bere ve yapılış - tavşanlı çocuk beresi modeli
 6. Şal Şekli Kadın Kazağı - Şal Şekli Kadın Kazağı Yapılışı - Şal Şekli Kadın Kazağı Örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri