Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Anlatımlı örgü yeşil bebek tulumu ÖN 16 ilmek 2 ters , 2 düz lastik örgü sü , 4 ilmek kenar haraşo (brit) örgü sü ile

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anlatımlı örgü yeşil bebek tulumu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anlatımlı örgü yeşil bebek tulumu


  ÖN
  16 ilmek 2 ters, 2 düz lastik örgü, 4 ilmek kenar haraşo (brit) örgüsü ile bir paçadan örmeye başlayalım. 3 cm lastik ördükten sonra 24 ilmeğe arttıralım. Kenar brit örgüsü ile 12 cm düz örelim. Ağ yüksekliği için 4 haraşo ilmeğinin yanından 1 ilmek arttıralım, 3 cm arttırarak örelim. 28+4=32 ilmek artınca diğer parçayı örmek için bu paçayı bekletelim. Diğer paçayı da kenar haraşo ilmeklerini bu paçaya göre ayarladıktan sonra diğer paça gibi örelim. Diğer paça ile aynı şişe alıp birleştirelim. Örgü ortasını bulup, 28 düz + 1 ters + 28 düz olarak 1 sıra örelim. Diğer sırada ters ilmeğin sağ ve solundan 1′er ilmek ortadaki ters ilmekle birlikte 3 ilmeği tersten birlikte alalım. (3 ilmek keselim) 3 sıra kesip 49 ilmek kalınca düz örgüye devam edip 11 cm örelim. Örgü ortasını bulalım.
  ARKA
  Ön gibi 2 paçayı örüp birleştirelim. 32 cm düz ördükten sonra tüm ilmekleri birden keselim.
  KOL
  16 ilmek başlayalım. 3 cm lastik (2 ters, 2 düz) örelim. 16 cm (37 sıra) örüp hepsini birden keselim.
  MONTAJ
  Robada ters örgüye geçip 7 ters ilmekte 1 düz ilmek üzerine örneğimizi kuralım. 7 ters 1 düz olarak ilmekleri ayırıp 7 sıra örelim. Ortadaki düz ilmeklerin sağ ve sol yanındaki 2′nci haraşo ilmeklerinden 3′er düz ilmek çıkaralım, sırayı bitirelim. 2 sıra tersi ters düzü düz örelim. 3. sırada (Örgünün ön yüzünde) arttırıp düz ördüğümüz 3′er ilmeği keselim. Sırayı bitirelim. 2 sıra örelim. 3. sırada düz ilmekten 3 düz ilmek çıkartalım ve sırayı bitirelim. 3 sıra aynı ördüğümüz gibi örelim, arttırdığımız 3′er ilmeği kesip yaprak motifi oluşturalım. Parçaları ütüleyip birleştirelim. Britlerin içinden ilik açalım. Düğmeleri dikelim. Yakadan 56 ilmek çıkartalım. 3 cm lastik örüp ucuna tığ ile oya örelim.
  AJUR
  Ajur kurmak için ortadaki 7 ilmeği 3 ters, 1 düz, 3 ters olarak örelim. Roba üçgenini oluşturmak için her sırada ortaya kurduğumuz ters ilmeklerin sağ ve solundan 4′er ilmek ters 1 ilmek düz örerek üçgen şeklinde robamızı oluşturalım. Roba üçgeninin sivri yerinden itibaren 15 cm yüksekliğe ulaşınca ortayı bulalım. Önce 4 sonra 2,2,1,1 keserek yaka oyalım. 9 cm (15 ilmek) kalınca omuz keselim. Diğer omuzu örelim.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anlatımlı Mevsimlik Bebek Tulumu
 3. Örgü Bebek Uyku Tulumu Modeli Anlatımlı
 4. Örgü Bebek Tulumu Anlatımlı Alevforum
 5. Bebek Tulumu Yapılışıyla örgü bebek tulumu
 6. Anlatımlı Bebek Yelekleri - anlatımlı örgü modelleri - bebek yeleği yapılışı - yapışlışıyl
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri