Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Charles F. Kettering Kimdir , Charles F. Kettering Hayatı Charles F. Kettering sözler i Charles F. Kettering Resimleri Charles F. Kettering Biyografisi Bilim tarihi b

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Charles F. Kettering Kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Charles F. Kettering Kimdir,
  Charles F. Kettering Hayatı
  Charles F. Kettering sözleri
  Charles F. Kettering Resimleri
  Charles F. Kettering Biyografisi

  Charles F. Kettering Kimdir-charles-f.-kettering.jpg

  Bilim tarihi boyunca insalığı ileri götüren aletler pek çok. Ama Bununla birlikte, bazılarının etkisi günümzde de sürüyor. Sözgelimi adını bir çok kimsenin bilmediği Charles F.Kettering, aslında günümüz dunyasına yön veren isimllerden birisidir. Ketnler, insanlığın yerleşik yaşama geçişlerınden beri var ola gelmişlerdı. Endüstri devriminin ardından 19.ve 20.(YY) kentler,tarihteki en büyük hallerini aldılar. Bunda iki buluş etkin:asansörler ve otomobiller. Asansörler kentlerin dikine yikselmesini sağlarken, otomobiller de gittikçe genişleyen bir araziye yayılan kentin içindeki ulaşım sağlıyordu.
  Ne var ki eski otomobilleri çalıştırıken motora ilk hareketi vermek günümüzdeki kadar kolay değildi. Motorun önünde bulunan bir deliğe sokulan krank çubuğunu sıkıca kavarnıp kuvvetlice döndürmek gerekırdı. Motor ancak bu hareketten sonra çalışır ve sürücü direksiyon başına geçebilirdı. Bu durumun yarattğı zorluk kadınların yada yaşlıların kaba güç gerektiren bu eylemi kolayca yapamıyor olmasıydı. Kettering yalnızca küçük bir dokunuşla çalısan ve motora hareketini veren marş motorunu bulan kişidir. Otomobillere marş motorunun eklenmesiyle sürücülük kaba güç gerektiren bır iş olmaktan çıkmıs, kadın, erkek, yaşlı, genç herkes otomobil kullanabilir olmuştu.
  Bu sayede daha fazla otomobil satıldı ve kentlerin yatay gelişimleri eskiye oranla daha da sorumsuz şekilde yaşandı.

  charles f. kettering1.jpg

  Bilim ve Teknik

  ''Benim bütün ilgim geleceğe yöneliktir. Çünkü hayatımın geri kalan kısmını orada geçireceğim''(Charles F.Kettering General Motor's kurucularından)

  ''Fırtınanın ortasında gemi terkedilebilseydi kimse okyanusu geçemezdi''.(Charles F. Kettering General Motor's kurucularından)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Charles F. Kettering Sözleri
 3. Charles Roger Hargreaves Kimdir? Roger Hargreaves Hayatı
 4. Charles Francis Richter biyografi, Charles Francis Richter kimdir, Charles Francis Richter
 5. Cavalier King Charles Spanieli - Köpekler
 6. Charles Francis Richter
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri