Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sualtında Enerji Üreten Uçurtma! Deniz yada okyanuslardan faydalanılarak enerji üretimi yapacak konsept proje... "Derin Yeşil" yada "Sualtı Uçurtma" olarak isim lendirilen bu yeni ve ilginç

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sualtında Enerji Üreten Uçurtma!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sualtında Enerji Üreten Uçurtma!

  Deniz yada okyanuslardan faydalanılarak enerji üretimi yapacak konsept proje...

  "Derin Yeşil" yada "Sualtı Uçurtma" olarak isimlendirilen bu yeni ve ilginç projenin amacı, okyanus yada denizlerdeki gel-git olayından yararlanılarak enerji üretmek.

  İsveç'li Minestro Firması tarafından geliştirilen konsept sualtı türbinleri, hem bilim çevrelerince, hem de yatırımcılar tarafından önemli bir fikir ve proje olarak kabul görüyor. Tasarım ve projenin arkasındaki şirket Minestro, önümüzdeki yıl sonraki nesil türbinlerin ilk denemeleri için, yatırımcılardan 2 milyon €'luk finansmanı çoktan sağladı bile.

  Minestro firması yaptığı açıklamada, " Sualtı türbin tasarımlarının ilk denemelerinin önümüzdeki yıl Kuzey İrlanda'da başlayacağını ve bunların gelecek dört yıl içinde yaygın olarak kullanılabilir olacağından umutlu olduğunu " söyledi.

  100m kablo ve gergin bir dümen ile deniz zeminine bağlı türbinler, sudaki hareketlilik ile, su altında adeta bir uçurtma gibi hareket etmekte. Bu hareket sonucunda da enerji üretilmekte.

  Her türbin 12 metre kanat genişliğine sahip ve tam kapasite ile çalıştığında 500 kW enerji üretebilmekte. Yakın bir gelecekte bu proje sayesinde, önemli miktarda elektrik enerjisi üretiminin gerçekleştirilmesi bekleniyor.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Uçurtma Görmek Ne Demek, Rüyada Uçurtma Görmek Ne Anlama Gelir
 3. Antibiyotik üreten bakteriler nelerdir?
 4. Enerji tasarrufu haftası resimleri, Enerji tasarrufu görseller, enerji tasarrufuyla ilgili
 5. Uçurtma boyama resimleri, uçurtma ile ilgili boyama resimleri
 6. Yeryüzündeki oksijenin çoğunu üreten şey nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri