Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

bakterilerde eşeyli üreme konu anlatımı Bakteriler bölünerek çok hızlı üremelerine , olumsuz şartları da endospor oluşturarak geçirmelerine rağmen , düzensiz de olsa eşeyli üremeyi gerçekleştirirler.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bakterilerde Eşeyli Üreme, bakterilerde eşeyli üreme hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  bakterilerde eşeyli üreme konu anlatımı

  Bakteriler bölünerek çok hızlı üremelerine, olumsuz şartları da endospor oluşturarak geçirmelerine rağmen, düzensiz de olsa eşeyli üremeyi gerçekleştirirler. Çünkü bu sayede kalıtsal çeşitliliklerini arttırarak değişen ortamlara uyum yapma imkanı bulurlar. Bu çeşitliliğe ise Kalıtsal varyasyon denir.
  konjugasyon Bakterilerin Üremesi

  [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/5466/********bakterilerdeese.gif[/IMG]
  Bakterilerde Konjugasyonla Üreme

  Konjugasyon (kavuşma) esnasında DNA yapısı farklı iki bakteri yanyana gelerek aralarında geçici bir zardan köprü oluştururlar. Bu köprü aracılığı ile DNA parçalarını değiştirirler. Sonra ayrılarak bölünmelerine devam ederler. Dikkat edilirse, çok hücreli canlılarda görülen eşeyli üremeden çok farklı bir eşeyli üreme oluşmaktadır. Bunlarda gamet oluşumu ve döllenme yoktur. Bakteriler diğer canlılara göre daha kolay mutasyona uğrarlar. Mutasyonlar genellikle zararlı ve öldürücü olmakla beraber, bakterilerde bazen olumlu sonuçlar veren faydalı mutasyonlar oluşabilmektedir. Bugün bakteriler değişik besin (kültür) ortamlarında yetiştirilerek incelenmektedir. En iyi geliştikleri kültür ortamı et suyudur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Eşeyli ve Eşeysiz Üreme Nedir
 3. Bakterilerde Eşeysiz Üreme, bakterilerde mitoz bölünme
 4. Eşeyli Üreme Nedir, Eşeyli üreme hakkında bilgi
 5. Eşeyli Üreme Nedir
 6. Bakterilerde Bölünerek Üreme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri