Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tahta Kurdu ilaçlaması hakkında bilgi Tahta kurdu ahşap ve tahta eşyaları kemirerek beslenen bir haşere türüdür. Tahta kurdu bu nedenle insanlara daha çok maddi zararlar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tahta Kurdu ilaçlaması hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tahta Kurdu ilaçlaması hakkında bilgi
  Tahta kurdu ahşap ve tahta eşyaları kemirerek beslenen bir haşere türüdür. Tahta kurdu bu nedenle insanlara daha çok maddi zararlar verir.Vücut yapısı olarak alttan ve üstten basık şekilde olan tahta kurdu haşeresinin baş kısmında 1 çift anten bulunmaktadır. Toplam6 bacağı bulunan tahta kurdu böceği ortalama 2-3cm boyundadır.

  Tahta kurdu mobilyaların içlerinde, uzun süre açılmayan sandıklarda, mutfak dolapları içerisinde ve elbise dolaplarının içerisinde yaşar ve bu eşyaları kemirerek beslenme sağlar. Ağız yapıları çok güçlü olan Tahta kurdu haşeresi çok sert maddeleri bile kemirebilir. Tahta kurdunun insanlara verdiği en büyük zarar mobilya eşyalarını kemirerek zamanla kullanılamaz hale getirmesidir. Bu tür eşyalar içerisine açtığı oyuklara yumurtalarını saklayan tahta kurdu eşyaların kısa sürede çürümesine neden olur.

  Tahta kurdu böceğine halk arasında ağaç kurdu, tahta böceği, ağaç delen, mobilya kurdu, tahta haşeresi, ağaç böceği, mobilya böceği gibi isimler verilir. Gündüzleri mobilyaların içlerine açtıkları oyukların içerisinde saklanan tahta kurdu ile mücadele etmek zordur. Tahta kurdu ilaçlama için etkili tahta kurdu ilaçlaması yapılmalıdır. Ferdi olarak ilaçlama yapmak son derece tehlikelidir.

  Evde tahta kurdu haşeresi ile mücadele etmek için mutlaka en kısa zamanda önlemini almak gereklidir. Aksi takdirde tahta kurdu böceği çok kısa sürede çoğalarak eşyalara daha çok zarar verecektir. Tahta kurdu ilaçlama profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından kullanılan sıvı kokulu veya sıvı kokusuz ilaçlar ile yapılmalıdır. Tahta kurdu ilaçlama uygulamasındakesinlikle jel tarzı ilaçlar bir sonuç vermez. Mutlu ilaçlama şirketi olarak Tahta kurdu ilaçlamauygulamalarında kullandığımızetkili ilaçlar, sağlık bakanlığı onaylıdır ve ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arı ilaçlaması hakkında bilgi
 3. Tahta Kurdu ile mücadele hakkında bilgi
 4. Tahta kurdu ısırır mı
 5. Tahta kurdu nedir
 6. Tahta Kurusu ilaçlaması hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri