Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kakalak Nasıl Yok Edilir , Kakalak böceği nasıl yok edilir Kakalak böceği yaklaşık 3.500 türü bulunan bir hamam böceği türüdür. Kakalak böceği kutuplar haricinde dünyanın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kakalak Nasıl Yok Edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kakalak Nasıl Yok Edilir,
  Kakalak böceği nasıl yok edilir

  Kakalak böceği yaklaşık 3.500 türü bulunan bir hamam böceği türüdür. Kakalak böceği kutuplar haricinde dünyanın her yerinde yaşayan bir böcek türüdür. Çok dayanıklı bünyeye sahip olan kakalak böceği 2.000 metre yükseklikte bile yaşar. Nemli ve sıcak ortamları seven kakalak böceği, gündüzleri pasif yaşarken geceleri aktif olur. İnsanların yeyebildiği yada yiyemediği her türlü besin maddesi ile beslenebilen kakalak böceği özellikle şekerli ve nişastalı yiyecekleri sever.

  Yassı bir vücut yapısına sahip olan kakalak boyu ortalama 2-3 cm arasında değişen boya sahiptir. Kakalak sırtında taşıdığı (18-30) paket halindeki yumurtaları gezdiği her yere bırakır. Kakalak yumurtalarından uygun sıcaklıkta 28 günde yavrular çıkmaya başlar. Kakalak yavruları defalarca gömlek değiştirme işlemi yapar ve erginleşir. Kakalak böceğinin iskeleti vücudunun dışında yer alır. Kakalak böceğinin dış yüzeyi sert bir maddeden meydana gelmiştir, bunun adına keratin adı verilir. Kakalak 300 yıldır dünya üzerinde varlığını sürdüren bir böcektir.

  Kakalak o tarihten bu yana pek değişikliğe uğramadan günümüze dek gelmiştir. Kakalağın kan rengi beyaz olur. Kakalak ısırmadığı ve sokmadığı için ideal bir laboratuar hayvanıdır. Çok hızlı hareket eden kakalakğın ayaklarından bir tanesi koptuğunda hareketi yavaşlar ve dengesini kaybeder. Halk arasında kakalığın değişik isimleri vardır. Bunlar; kalorifer böceği, karafatma, hamam böceği, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, amerikan hamam böceği gibi değişik isimlerle bilinir.

  Kakalak böceğinden kurtulmak ve bulaştırdıkları hastalıklardan korunmak için kakalak ilaçlama uygulaması yapılması gereklidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kakalak nasıl beslenir
 3. Kakalak nasıl öldürülür
 4. Kakalak Nedir, Kakalak Ne Demektir
 5. Kakalak eve nereden gelir, Kakalak eve nasıl girer
 6. Kakalak ile nasıl mücadele edilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri