Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sivrisinekler Güneşin Doğuşu Ve Batışı Sırasında İnsanları Daha Fazla Isırıyorlar Sivrisinekler yaz- kış insanların korkulu rüyası. Sivrisinekler güneşin doğuşu ve batışı sırasında insanlara daha fazla

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sivrisinekler Güneşin Doğuşu Ve Batışı Sırasında İnsanları Daha Fazla Isırıyorlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sivrisinekler Güneşin Doğuşu Ve Batışı Sırasında İnsanları Daha Fazla Isırıyorlar

  Sivrisinekler yaz- kış insanların korkulu rüyası.Sivrisinekler güneşin doğuşu ve batışı sırasında insanlara daha fazla saldırıyor. Dolunay dönemlerinde ise sivrisineklerin saldırı gücü 500 kat artıyor.  Özellikle sıcak havaların korkulu rüyası sivrisinekleri bilmeyen yoktur. Geceleri uykularımızı bölüp kâbusumuz olan sivrisinekler hakkında yapılan araştırma, onlarla ilgili bir sırrı ortaya çıkardı.

  Araştırmaya göre aslında insanlar sivrisineklerin çok sevdiği bir hedef değil. Asıl menüde kuşlar, kemirgenler ve büyük memeliler var. Ama bunları bulamadığı takdirde sivrisinekler insanları hedef seçiyor.

  Araştırma sivrisineklerin günün hangi dönemlerinde daha aktif olduklarını da ortaya koyuyor. Güneşin doğuş ve batış dönemleri sivrisineğin avlanma zamanlarını oluşturuyor.

  Dolunay dönemlerinde ise sivrisineklerin faaliyetleri 500 kattan daha fazla artıyor. Ancak uzmanlar bunun sebebini henüz tespit edebilmiş değil. Sivrisinek kovucu ürünler üreten bir firmanın hazırladığı broşüre göre ise 30 milyon yıldan bu yana var olan sivrisineklerin insanları bulma konusunda uzman oldukları yazıyor.

  Kimyasal, görsel ve sıcaklık olmak üzere üç farklı algı sistemleri bulunan sivrisinekler karbondioksit ve laktik asiti 36 metreden algılayabilirken, insan terininiçindeki bazı kimyasallar, tabir yerindeyse, sanat harikası bu canlıların iştahını kabartıyor.

  Sivrisineklerin sadece dişileri ısırırken, ısırdıkları yerde salgıladıkları tükürükten dolayı, burada şişme ve kaşıntıya sebep oluyor. Uzmanlar sinek ısıran yerlerin kaşınmamasının isabetli olacağını söylerken. Sivrisinek ısırması sonucunda sıtma, lyme hastalığı, ensefalit, fil ayağı gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. neden sivrisinekler bazı insanları daha çok sever?
 3. güneşin batışı ile ilgili resimli akış haritası
 4. güneşin batışı ile ilgili şiir
 5. güneşin batışı ile ilgili sözler
 6. islamiyetin doğuşu sırasında asya
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri