Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Erkeklerin düğmeleri niçin sağdadır? Hakikaten niçin erkeklerin tüm giysilerinde düğmeler sağda ilikler solda iken kadın giysilerinde tam tersidir? İşte insanların daha çok sağ ellerini kullanmalarından

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkeklerin düğmeleri niçin sağdadır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkeklerin düğmeleri niçin sağdadır?


  Hakikaten niçin erkeklerin tüm giysilerinde düğmeler sağda ilikler solda iken kadın giysilerinde tam tersidir? İşte insanların daha çok sağ ellerini kullanmalarından dolayı yerleşen bir alışkanlık daha. Sağ elini kullanan bir insan için sağdaki bir düğmeyi soldaki bir iliğe geçirmek daha kolaydır. Bu nedenle de erkeklerin düğmeleri daima sağdadır. Peki kadınların düğmeleri niçin solda? Kadınların çoğunluğu da daha çok sağ ellerini kullanmıyor mu?

  Giysilerde düğmelerin kullanılmaya başlanıldığı ilk zamanlarda düğmeler hem çabuk kırılabiliyordu hem de herkesin alamayacağı kadar pahalı idi. Düğme alabilecek zengin kadınlar da uzun elbiselerini ancak hizmetçilerinin yardımı ile giyebiliyorlardı.

  Hizmetçiler ise hanımlarının karşısında onların düğmelerini sağ ellerini kullanarak daha rahat ve daha hızlı ilikleyebiliyorlardı (tabii erkeklerin de daha hızlı çözdüklerini söylemeye gerek yok). Bu neden(ler)le terziler düğmeleri hizmetçinin sağına hanımının ise soluna gelecek şekilde diker oldular. Günümüzde her kadın kendi kendine giyinip soyunmasına rağmen nedendir bilinmez bu adet değişmedi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. ingilterede taşıtların direksiyonları neden sağdadır
 3. 2018 2018 Raffaello Klasik Erkek Kol Düğmeleri,2018 2018 Raffaello Klasik Erkek Kol Düğm
 4. 2018 2018 S.T. Dupont Erkek Kol Düğmeleri, 2018 2018 S.T. Dupont Erkek Kol Düğmeleri, erk
 5. Erkeklerin Kırkından Sonraki Garip Davranışlarının Nedenleri, Erkek 40 Yaş Bunalımı, Erkek
 6. Erkeklerin Kız Tavlama Teknikleri Slaytı - Erkeklerin Kız Tavlama Teknikleri ile ilgili Po
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri