Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

iletişim nedir kısaca özet yazı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İletişim Çeşitleri Nelerdir Kısaca Kitle İletişim Araçlarının Önemi Kısaca Kitle İletişim Özgürlüğü Nedir Kısaca
 • 5 üzerinden 4.99   |  Oy Veren: 363      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İletişim Nedir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İletişim Nedir Kısaca

  İletişim, iletilen bilginin hem gönderici hem de alıcı tarafından anlaşıldığı ortamda bilginin bir göndericiden bir alıcıya aktarılma sürecidir. Organizmaların çeşitli yöntemlerle bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir süreçtir. İletişim tüm tarafların üzerinden bilgi alışverişi yapılacak ortak bir dili anlamalarına ihtiyaç duyar.

  Belirli mesajların kodlanarak bir kanal aracılığıyla bir kaynaktan bir hedefe/alıcıya aktarılması süreci. Örneğin bir konuşmacı (kaynak) ortak bir dil aracılığıyla (örn. Türkçe) kodladığı belirli kelimeleri (mesaj/ileti) ses dalgaları ve hava yoluyla (kanal) dinleyiciye/alımlayıcı (hedef) aktarır. Bu süreçte geribildirim hedefleniyorsa, iletiyi gönderen başat kaynak, hedef/alımlayıcı ise sonat kaynak olarak tanımlanır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. İLETİŞİM NEDİR?

  İLETİŞİM: İnsanların; bilgi, duygu ve düşüncelerini çeşitli yollarla başkalarına iletmelerine “iletişim” denir.
  İletişimde kişinin konuşma biçimi, seçtiği sözcükler, ses tonu, beden duruşu, jest ve mimikler önemlidir. İletişimde en önemli faktörlerden birisi de dinlemektir.


 5. Kayıtsız Üye

  iletişim çeşitleri nelerdir?

  1) Sözlü İletişim: Sözlü iletişimler "dil ve dil-ötesi" olmak üzere 2 alt sınıfa ayrılmaktadır. İnsanların karşılıklı konuşmalarını hatta mektuplaşmalarını "dille iletişim" kabul edebiliriz. Dille iletişimde kişiler, ürettikleri bilgileri birbirlerine ileterek anlamlandırırlar. Dil-ötesi iletişim, sesin niteliği ile ilgilidir; sesin tonu ve sesin hızı, şiddeti, hangi kelimelerin vurgulandığı, duraklamalar vb özellikler, dil-ötesi iletişim sayılır. Dille iletişimde kişilerin "ne söyledikleri", dil ötesi iletişimde ise, "nasıl söyledikleri" önemlidir.

  2) Yazılı İletişim: İnsanın zaman ve mekandaki ilişki sınırlılıklarını genişletmede en etkin iletişim biçimidir. Uzaktan haberleşmede, bilgi ve deneyimleri zaman içinde biriktirme de sözlü iletişime göre daha güvenilir bir yol olan yazı ile iletmenin kökeni, mağara resimlerindedir.

  3) Sözsüz İletişim: Yüz ifadeleri, el ve kol hareketleri, bedenin duruş tarzı, sesin tonu gibi sözsüz mesajlar kullanılarak kurulan iletişimdir.


 6. Kayıtsız Kullanıcı

  iletisim insanların duygu dusunce inanç tutum ve davranışlarının sözlü yazılı ve sözsuz olarak iletilmesidir


 7. Misafir Üye

  iletişim, iletişim kurmak demektir.


 8. Misafir

  teşekürler kayıtsız üye allah razı olsun


 9. Misafir Üye

  teşekkürler hayatımı kurtardınızzz


 10. Misafir Üye

  çok ama çok öz ve güzel çok güzel forumlord teşekkürler allah yardım etsin.


 11. Misafir Üye

  Aynen size katılıyorum


 12. Misafir Üye

  Allah razı olsun .


 13. Misafir Üye

  yani iletişim çok kolay gözüküyor. ankaralı ismailtan


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri