Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Klimalar Mikrop Yuvası , klimaların bakımları , Klimalar bakım yapılmazsa tam bir zehir makinası Uzmanlar , klimaların içinde çoğalabilen mikroorganizmaların pek çok hastalığa sebep olabileceğini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Klimalar Mikrop Yuvası, klimaların bakımları, Klimalar bakım yapılmazsa tam bir zehir makinası

  Sponsorlu Bağlantılar
  Klimalar Mikrop Yuvası, klimaların bakımları, Klimalar bakım yapılmazsa tam bir zehir makinası  Uzmanlar, klimaların içinde çoğalabilen mikroorganizmaların pek çok hastalığa sebep olabileceğini söylüyor.  Yaz ve kış aylarında kapalı ortamların ısı ve nem oranını düzenleyerek yaşam kalitemizi artıran klimaların birçok faydasının yanında, bazı zararları da oluyor.

  Özellikle merkezi klima sistemi ile havalandırması sağlanan büyük binaların havalandırma sistemlerinin içinde çoğalabilen mikroorganizmalar, binada bulunan kişilerde akciğer ve diğer sistem hastalıklarına yol açabilir. Klima sisteminde oluşan aerosollerin, ortamda bulunan insanlarca solunması sonucu viral üst solunum yolu, akciğerlerde alt solunum yolu enfeksiyonu, zatürre gibi hastalıklara neden olabilir. Özellikle büyük işyeri ve otel klimalarında bulunan "Legionella pneumophilia" denen bir bakteri ölümcül olabilecek zatürreye neden olabilmektedir. Aynı zamanda bakımı yapılmamış klimaların kullanıldığı ortamlarda, alerjik nezle, astım gibi alerjik hastalıkların da arttığı göz ardı edilmemelidir.


  Klimaya bağlı dış ve iç ortam ısı değişikliklerinin belirgin olduğu durumlarda yüz felci, kas tutulması ve çeşitli eklem ağrıları görülebilir. Tüm bu nedenlerden dolayı klimaların, sürekli ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ve hava filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. Klimanın kullanıldığı ortamlarda sigara içilmemesi gerekmektedir. Özellikle hastane, okul, çalışma ofisi gibi toplu yaşam alanlarındaki klimaların bakımları çok önemlidir.


  Hastane enfeksiyonları insan sağlığını ve hayatını birinci derecede etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır. Bu sebeple sağlık sektöründe enfeksiyonla mücadele amacıyla önemli miktarda altyapı, malzeme ve işgücü yatırımları yapılmaktadır. İklimlendirme sistemlerinin uygunluğunun kontrolü için belirli periyotlarda birtakım testler yapılarak parametreler ölçülmektedir. Bu testler; partikül ölçümü, mikro-organizma ölçümü, temiz oda fark basınç ve hava değişim sayıları, sıcaklık ve nem ayar kontrolü ölçümü, gürültü ölçümü, hepa filtre sızdırmazlık testi, kanal sızdırmazlık testi.


  İklimlendirme sisteminin bakımları hijyen ve kull konforu açısından çok önemlidir. Hastalık ya da enfeksiyona yol açabilecek mikroorganizmaların tümünün öldürülmesi ya da zararlı etki oluşturmayacak düzeye indirilmesi için dezenfeksiyon işlemi belli periyotlarla tekrar edilmelidir.


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Saç Bakım İçin Tavsiyeler zarar görmüş saçlarda bakım - saçlarda solmayı nasıl önleriz - s
 3. Yediğimiz Şekerlemelerdeki Zehir, Tatlıdaki Zehir, Şekerlemelerin İçindeki Zehri Biliyormu
 4. Dökülen Saçlara Bakım Önerisi nedir dökülen saçlara bakım kürü,yıpranmış saçlar için saç m
 5. Engelli bakım maaşı, engelli bakım maaşı nasıl alınır, engelli bakım maaşını almak için ge
 6. Köpek Yıkama Makinası, İnanılmaz İcat, Köpekleri Yıkama Makinası Resimleri, Köpek Yıkama M
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri