Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünyada Kaç Ülke Vardır ? Dünyadaki Ülkelerin Sayısı Kaçtır Dünya üzerinde bağımsız olan ve bayrakları uluslararası arenada tanınan devlet sayısı 223'tür.Dünyanın en büyük ve en
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyada Kaç Ülke Vardır ? Dünyadaki Ülkelerin Sayısı Kaçtır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyada Kaç Ülke Vardır ? Dünyadaki Ülkelerin Sayısı Kaçtır

  Dünya üzerinde bağımsız olan ve bayrakları uluslararası arenada tanınan devlet sayısı 223'tür.Dünyanın en büyük ve en geniş teşkilatı olan Birleşmiş Milletler’e göre, günümüzde B.M’ye üye ülke sayısı 171'e ulaşmıştır. Andorra, Tayvan, Kribati, Kuzey ve Güney Kore, Liechtenstein, Monako, Nauru, San Marino, İsviçre, Tongo, Tuvalu ve Vatikan dışındaki dünya'daki bütün ülkeler Birleşmiş Milletler'in üyesidir. Buna göre dünyada bulunan ülke sayısı 184’dür. Dünya’daki ülke sayısı ülkelere göre de farklı sayılar içermektedir.

  Dünya ülke sayısı A.B.D ve Fransa’ya göre 190, Rusya’ya göre 172, İsviçre’ye göre 194’dür. Telefon şirketlerinde 182 uluslar arası kod bulunmaktadır. Dünya PTT ağına üye ülke sayısı 185’dir.FIFA’nın üye sayısına göre dünyada 208 ülke bulunuyor.

  A.B.D’nin, dünyada 190 ülkenin var olduğunu söylemesine rağmen, Coca-Cola’nın satış listelerindeki ülke sayısı 195’i buluyor. Bunun farklılık, A.B.D’nin kendine düşman gördüğü ülkeleri (Küba, Libya, Irak gibi) ülke olarak kabul etmemesinden kaynaklanmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ülke Bayrakları Dünyadaki Bütün Ülkelerin Bayrakları
 3. dünyadaki ülkelerin sayısı
 4. Dünyada kaç ülke vardır?
 5. Dünyadaki Ülkelerin İsimleri,Dünya Üzerindeki Ülkeler,Dünyadaki ülkeler listesi
 6. Ülkelerin özel günleri,Dünyadaki Ülkelerin Özel Günleri,Ülkelerin Önemli Günleri,Ülkelerin
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri