Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kara Hava Deniz Harp Okullarına Giriş ve Astsubaylık için Tüm Mülakatlar (Resimli) kara hava deniz harp okullarına giriş ve astsubaylık için tüm mülakatlar İKİNCİ SEÇİM
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kara Hava Deniz Harp Okullarına Giriş ve Astsubaylık için Tüm Mülakatlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kara Hava Deniz Harp Okullarına Giriş ve Astsubaylık için Tüm Mülakatlar (Resimli)  kara hava deniz harp okullarına giriş ve astsubaylık için tüm mülakatlar

  İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI FOTOĞRAFLARI
  ÖN SAĞLIK KURULU


  Bu kurulda adaylar,

  üzerlerinde sadece şort kalacak şekilde muayeneye tabi tutulacaklardır. Ön Sağlık Kurulu kapsamında adayların boyları ve kiloları ölçüldükten sonra Başvuru Kılavuzu Bölüm II Giriş Koşulları 3. maddede yer alan hususlardan sağlık kontrolüne tabi tutulurlar.

  İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI FOTOĞRAFLARI
  GÖRÜŞME KURULU


  Bu kurul tarafından görüşme yoluyla; Adayın

  1. Konuşma ve düşüncelerini ifade yeteneği,
  2. Ses tonu,
  3. Heyecan durumu,
  4. Çok yönlü düşünme,
  5. Davranışlarındaki denge ve kendine güven unsurları ile
  6. Türkçe'yi düzgün konuşması (Dilinde kekemelik, pelteklik, artükülasyon vb. bulunmaması


  İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI FOTOĞRAFLARI
  FİZİKİ YETERLİLİK KURULU


  DİZ ÜSTÜNDE BASKETBOL TOPU FIRLATMA TESTİ Spor kıyafetlerini giyen aday öğrenciler istasyonun yanına gelerek istasyonda bulunan görevli personel tarafından gösterilen yere oturtulduktan sonra test hakkında açıklama yapılarak ve testi uygulamalı olarak göstermek üzere yerini alır. Test için gerekli olan bir adet minder, bir adet basketbol topu daha önce belirlenmiş ve çizilmiş olan minimum 7m, maksimum 16m ve üstüde bir basketbol topu fırlatma alanında testi öğrencilere detaylı olarak, yanlış ve doğrular anlatılıp uygulamalı gösterilerek test hakkında öğrenciler bilgilendirir. Getirilen dosya sıralarına göre öğrenci isimleri okunarak test yapılacak istasyonun önüne çağırılarak testi gerçekleştirmesi istenerek basketbol topunu fırlatması istenir. Topu fırlattıktan sonra mesafe ölçülerek aldıkları puan karşılığı dosyadaki haneye işlenerek aday öğrencinin bir sonraki test istasyonu olan Kol Çekme/Barfiks istasyonuna yönlendirilir.


  KOL ÇEKME/BARFİKS TESTİ Birinci istasyonda testleri biten aday öğrenci grubu ikinci istasyona geçerler. Buradaki personel önce test hakkında bilgi verip anlattıktan sonra, testi uygulamalı olarak doğrusunu aday öğrencilere gösterilerek aynı şekilde yapmaları istenir. Minimum Bir (1) maksimum On (10) kol çekme/barfiks çeken aday öğrencilere çektikleri Kol çekme/barfiks sayısı aldıkları puan karşılığı dosyadaki haneye işlendikten sonra bir sonraki test istasyonu olan Durarak Uzun Atlama istasyonuna yönlendirilir.


  DURARAK UZUN ATLAMA TESTİ İkinci istasyonda testleri biten aday öğrenci grubu üçüncü istasyona geçerler. Burada görevli personel test hakkında ayrıntılı bilgi vererek, adaylara yanlış ve doğru atlama şekillerini göstererek testti anlatırlar. Bu testte adaylara iki (2) hak verilerek en iyi atladıkları mesafenin derecesi alınacağı belirtilir. Daha sonra aday öğrencilerden testi yapacakları istasyonun başına gelerek testi uygulamaları istenir. Adaylar minimum 1.65cm. maksimum 2.05m ve üstünde mesafeyi çift ayak, ayaklar omuz genişliğinde açık, ayaklarını yerden hiç kaldırmadan ileri doğru çift ayak sıçrayarak atlarlar ve yine çift ayak düşerler. Bu atlama sonucunda start aldıkları çizgiye düşüş anında yere değen en yakın uzvu (el, kol, bacak, kalça v.b) mesafe olarak ölçülerek atladıkları mesafe ve aldıkları puan dosyadaki haneye işlendikten sonra bir sonraki test istasyonu olan Mekik istasyonuna yönlendirilirler.


  MEKİK TESTİ Bu istasyonda aday öğrencilere mekik testi hakkında görevli personel tarafından bilgi verilir. Adaylara mekik çekerken dikkat etmeleri gereken hususlar; Düzgün oturup, doğru yatıp doğru kalkma ve doğru dinlenme şekilleri gösterilerek göğüslerini dizlerine tam değdirmeleri ve tam yatmalar özellikle belirtilip anlatılarak gösterilir. On (10) kişilik grup olan aday öğrenciler dosya sırasına göre çağrılarak, ilk beş (5) aday öğrenci minder üzerinde yerlerini almaları istenir ve geriye kalan beş (5) aday öğrenciden ise diğer test olacak aday öğrencilerin ayaklarından tutarak ayaklarının kalkmaması için yardımcı olmaları istenir. Her bir öğrencinin başına görevli personel verilerek sesli uyarıcıyla start verilerek teste başlanır. Bir dakika içerisinde minimum yirmi (20), maksimum altmış (60) ve üstü mekik çekmeleri istenen aday öğrencilerin zaman bitince uyarılarak durmaları istenir. Çektikleri mekik sayısı ve karşılığında aldıkları puanı dosyadaki haneye işlenir. Aynı işlem diğer beş (5) aday öğrenciye de uygulanarak mekik sayıları ve aldıkları puanlar dosyalarındaki hanelerine işlenerek bir sonraki test istasyon olan 400m koşu parkuruna yönlendirilir.


  400M KOŞU TESTİ Bedeni yeterlilik testlerinin sonuncusu olan 400m koşu testine başlamadan önce adaylara koşacaklara parkurun başlangıç ve bitiş yeri gösterilerek bitiş çizgisi geçilene kadar koşuyu bırakmamaları, durmamaları özelikle birbirlerinin önüne geçerek engelleme yapmamaları, çelme takma, çekip denge bozarak düşmelerine yol açacak girişimlerde bulunmamaları belirterek bu girişimlerde bulunan adayların diskalifiye olabileceklerini belirttikten sonra adaylara yerleri almaları söylenerek adaylar sesli uyarıcıyla start alarak bir tam tur koşup bitiş çizgisine ulaşarak koşuyu tamamlarlar. Özellikle bitiş çizgisini geçtikten sonra görevli personel tarafından bitiş sıraları hem sözlü hem de karışıklık çıkmaması için bitiş sıra numaraları ellerine verilerek koşu testi tamamlanır. Koşu testinde minimum 60sn, maksimum 84sn arasında koşanlar bitiriş sıralarına göre aldıkları derece karşılığı ve puanları dosyalarındaki hanelerine işlenerek Bedeni Yeterlilik Komisyon Başkanının onay imzası atıldıktan spor mülakatlarını tamamlamış olurlar.

  İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI FOTOĞRAFLARI
  HASTANE SEVK KURULU


  İkinci Seçim Aşamalarında başarı gösteren adaylar, "Askeri Öğrenci Olur" kararlı sağlık raporu almak üzereDeniz-Hava-Kara Kuvvetleri Komutanlığının belirleyeceği Askeri Hastanelerden tercih edecekleri herhangi birine aynı gün içerisinde sevk edilirler.

  UYARI : Ancak aday öğrencilerin İkinci Seçim Aşamalarında başarı gösterip Asker Hastanelerine sevk edilmeleri kesin kayıt hakkı elde ettikleri anlamına gelmemektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sizce Gelecekte Kara, Hava Ve Deniz Ulaşım Araçlarında Nasıl Bir Değişim Olabilir
 3. Deniz Harp Okulu Daimi İşçi Alımları 2018 Deniz Harp Okulu Daimi İşçi Alımları 2018 bilgi
 4. Kara Harp Okulu Marşının Notaları
 5. Kara Harp Okulu Marşı
 6. Hava Harp Okulu Marşı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri