Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Taşların Sırları , Şifalı Taşlar , Şifalı Taşlar Ve Sırları , Şifalı Olduğuna İnanılan Taşlar , Şifalı Taşların Nelere İyi Geldiğini Biliyormusunuz AKİK organlar faydalıdır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Taşların Sırları, Şifalı Taşlar, Şifalı Taşlar Ve Sırları, Şifalı Olduğuna İnanılan Taşlar, Şifalı Taşların Nelere İyi Geldiğini Biliyormusunuz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Taşların Sırları, Şifalı Taşlar, Şifalı Taşlar Ve Sırları, Şifalı Olduğuna İnanılan Taşlar, Şifalı Taşların Nelere İyi Geldiğini Biliyormusunuz  AKİK organlar faydalıdır ve gücü arttırır. Metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra gerginliği ve stresi azaltır.
  AKUAMARİN Akuamarinin sinirleri yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra düşüncenin berraklaşması ve yaratıcı gücün ortaya çıkmasında da büyük rolü vardır. Böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirir.


  AMAZONİT Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar. Kişinin yaşamına anlam katmasına, yaşamına değer vermesine yardım eder.


  AMETİST Yatıştırıcı etkisiyle bilinen ametist bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir ayrıca meditasyon içinde kullanılabilecek bir taştır. Enerjisi çok yüksek olduğundan bulunduğu ortamdaki bütün kötü enerjiyi pozitife çevirir.


  AVENTURİN Fiziksel gücü ve canlılığı artırır. Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır. Strese karşı kullanılabilir.


  AYTAŞI Bacak ve sırt ağrılarına aynı zamanda kramplara iyi gelir. Bilinçaltınızı netleştirir, konuşma yeteneği verir, duygu ve düşüncelerinizi rahat bir şekilde dışa vurmanızı sağlar.

  AZURİT Uzun süre araba kullanan ya da bilgisayar başında çalışmaktan dolayı gözleri yorulanlar için çok iyidir.


  CEROİT Kişinin kendine güveninin artmasını sağlar. Kişinin maddi ve manevi bağ ve bağımlılıklarından kurtararak ruhen özgürleşmesine yardımcı olur. Korkulardan kurtulmak için ametist ile birlikte kullanılılır. Kâbuslara karşı etkilidir.  ELMAS Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir. Bolluk, saflık, masumluk ve sadakat simgesidir.

  FLORİT Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir. Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır.


  GRANAT Depresyon giderir, kanın temizlenmesini sağlar, dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelir, aşırı hareketli ( hiperaktif ) çocukların sakinleşmesini sağlar.

  GÜNEŞ TAŞI Depresyon, stres atma, enerji akışı, pozitif algılama, cesaret sağlayan bir taştır.


  HEMATİT Stresi azaltır, enerji ve canlılık verir. Karar verme güçlügü çeken kişilere iyi gelir. Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır.

  İNCİ Sadelik ve alçak gönüllülüğü simgeler. Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülürmüş.

  JASPER İç organları ve sindirim sistemini güçlendirir. yüksek enerji verdiğinden, güçlü hissetmenizi sağlar. Erkekler için dürtüleri arttırır.İnanç, sadakat, sevgi ve saygının simgesidir.

  KAPLAN GÖZÜ Astım hastalarına iyi gelebilecek bir taştır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas üzrinde etkisi vardır. Güç ve cesaret taşı olarak bilindiğinden sadece avucunuzun içinde tutarak endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Dengeleyici özelliği sayesinde çevrenizdeki olayları daha kolay algılamanızı sağlar.

  KEHRİBAR Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır.

  KRİZOKOL Bedeni, kalbi ve ruhu kötülüklerden ve olumsuz duygu ve düşüncelerden arındırır.

  KUVARS Yoğunluğu en yüksek olan taşlardandır. Beyni uyarır, negatif enerjiyi yok ederek pozitif enerjiye çevirir. Kıskançlık, korku ve öfkeden koruduğu bilinir. Uzun süre kullandığınızda akan bir suyun altında yıkadıktan sonra bir gece toprağa gömerseniz taşın topladığı negatif enerjiyi atmış olursunuz.

  LABRADORİT Sindirim sistemini destekler, özellikle mideyle ilgili düzensizlikleri giderir. Rahatlamamıza ve uyumamıza yardım eder. Hayret verici yetenekler geliştirir, görülen rüyaları hatırlamaya yardım eder.


  LAL Tutkunun taşı olarak bilinen lal gücü arttırır ayrıca kadınlarda adet düzensizliği ve menapoz için faydalıdır. Kan dolaşımını kolaylaştırarak kanı temizlemesi, unutkanlığa iyi gelmesi, huzur vermesi, sevgi ve şefkat duygularını canlandırması bilinen psikolojik özelliklerindendir.

  MAGNEZİT Analiz etmek, kendini tanımak ve araştırıcılık ruhunu geliştirmeye yardımcı olan bir taş olduğu gibi, kişileri motive etmesi ve farkındalığı arttırma özellikleri de bulunur.


  MALAHİT Sakinleştirici bir taş olup, uyku ve uyumaya yardım eder. Güneş sinir ağı chakrasının üzerinde kullanıldığında, içimize gömdüğümüz acıları tekrar ortaya çıkarma gücü vardır.

  MERCAN Mercan taşı, sedef hastalığı başta olmak üzere, bir çok cilt hastalığının tedavisi amacı ile kullanılır. Saflığın ve dengenin korunmasına yardımcıdır. Nazara karşı kullanılmaktadır. Konsantrasyon eksikliğini gidericidir.
  OBSİDYEN Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir, zihin ve duyguyu birleştirir.


  OLİVİN Bedeni temizleyip vücut-zihin dengesini sağlar, kaygıyı düşürüp zihni açar ve kişisel büyümeyi hızlandırır.
  OLTU TAŞI Gerdanlık olarak kullanılırsa boğaz ve Tiroid bezi enfeksiyonlarını yok eder, guatrın oluşmasını önler.

  ONİKS dürtüleri azaltarak farklı konulara adapte olmanızı sağlar. Bağımlılıklarınızdan kurtulmak istediğinizde kullanırsanız, size kendinizi kontrol etmenizde yardımcı olur. Çevrenizdeki kötü enerjilerin etki etmesini engeller.


  PİRİT Beyin fonksiyonunu arttırıcı gücü ve kişilerin dünyaya pembe gözlüklerle bakmasını sağlayıcı fonksiyonları ile birlikte irade gücünü de yükseltir.
  SAFİR Kalbi ve böbrekleri güçlendirmesiyle birlikte salgı bezleri üzerindeki etkileriyle bilinir. ruhsal sağlığı dengeler ve sezgi yeteneğinin artmasına neden olur. Sıkıntıları aşmanızda verdiği farkındalık etkisiyle yardımcı olur.

  SİYAH TURMALİN Koruma ve denge için iyi bir şifa kristalidir. Alerjik problem yaşayanlar için iyi sonuç verdiği görülmüştür. Bağışıklık, endokrin ve otonom sinir sistemi de dahil olmak üzere vücut sistemlerinde destekleyicidir ve olumlu etkileri vardır.

  SODALİT Boğazdaki şişlikleri ve iltihabı azaltır. Duygularını kolay ifade edemeyenlerin taşıdır. Asıl düşüncelere odaklanmayı sağlayarak, konsantrasyonu kolaylaştırır


  SUGULİT Çocukların öğrenme sorunlarını ortadan kaldırmak, daha kolay öğrenmelerini sağlamak için Sugulit taşı çocukların odalarında bulundurulmalıdır.
  TOPAZ Topaz Taşının bir diğer ismide Sarı Yakut olarak bilinmektedir. Yine bu taşa verilen isimlerden biri de Aşk Taşı ismidir. Aşıkların arasındaki sürtüşmeleri giderir. Kişinin sanatsal yönlerini açığa çıkarır. Göz hastalıklarına iyi gelir.
  TURKUVAZ Ülkemizde bir adı da Firuze olan bu taş kalp hastalıkları, tansiyon ve sindirim sorunlarına karşı etkilidir. Sadakat, dostluk ve sevgiyi temsil eder. Özellikle kadınlar için cazibeyi arttırır ve huzur verir.

  UNAKİT Unakit taşının enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olmaktadır. Kadınlar üstünde özellikle hamilelik dönemlerinde yararlı etkilere sahiptir. Dengeleyici özellikleri olan bir taştır.

  YAKUT Kan dolaşımına ve bağışıklık sistemine olumlu etkileri vardır. sapkınlıkları giderir. Liderlik duygusunu ön plana çıkararak çevrenizdeki insanların sorumluluğunu almanızı sağlar.
  YEŞİM Toksinleri vücudunuzdan atmanıza yardımcı olur. Diş ağrıları için faydalıdır. Ağzınızda bir süre tuttuğunuzda ağrıyı alır. Kadınlarda adet ve doğum sancılarına iyi gelir, duygularınızı dengeler.

  YILDIZ TAŞI Duygusal denge sağlar, heyecanları, alınganlıkları, aşırı duygulanmaları dengeler. Erkeksi enerji ve güç verir. Kararlılık oluşturur. Manevi yükselişe vesile olur.


  ZEBERCET Kalp pankreas dalak ve ciğerlerin üstünde olumlu etkileri bulunur.Beden-zihin arsındaki dengeyi sağlar.

  ZÜMRÜT Bağışıklık ve sinir sistemi, kalp, ciğer aynı zamanda böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Bedeninizi ve ruhunuzu temizleyerek duygusal yönden dengeye kavuşturur. Samimiyet ve sadakatin sembolüdür. Kullanan kişinin yüksek iradeye sahip olmasını, karşısına çıkan zorlukları aşmasını sağlar. Cesaret ve kendine güven getirir.
  Bu Konuyu Facebookta Arkadaşlarınla Paylaş

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uykusuzluğa iyi Gelen Şifalı Taşlar
 3. şifalı taşların özellikleri resimli
 4. Ahmet Maranki şifalı taşlar
 5. faydalı taşlar şifalı taşlar nelerdir
 6. Şifalı Bitkiler ve Yararları, Şifalı Bitki İsimleri, Şifalı Bitkilerin yararları, şifalı b
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri