Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ilk kadın girişimci kimdir , ilk bayan girişimci kimdir İş hayatında e din diği tecrübeyi doğduğu yer olan Gaziantep'te değerlendirmek isteyen Ayşe Tohumcu , 1992’de
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ilk kadın girişimci kimdir, ilk bayan girişimci kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk kadın girişimci kimdir, ilk bayan girişimci kimdir  İş hayatında edindiği tecrübeyi doğduğu yer olan Gaziantep'te değerlendirmek isteyen Ayşe Tohumcu, 1992’de iş hayatına başladı. Makine ve yedek parça üzerine faaliyet gösteren bir şirkette 8 yıl bölge müdürü olarak çalışan Tohumcu, 2003’te iyi bildiği bu alanda kendi işini kurmaya karar verdi ve Ateks Örme’yi yarattı. Tekstil sektörüne yönelik makine ve yedek parça satışı yapan Tohumcu, Güneydoğu'da sektöründe faaliyet gösteren tek kadın girişimci olma sıfatını taşıyor.
  Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi çevre illere yedek parça satışı yaptığını ifade eden Tohumcu, o günleri şöyle anlatıyor: “İlk satışa başladığım dönemlerde organize sanayi bölgeleri (OSB) gelişmemişti. Tesisler daha kırsal bölgelerde kuruluydu. Bayan olduğum için yadırgandım. Bölgenin vermiş olduğu bir takım eksikliklerden dolayı zorluklar yaşadım. Ama bu bölgede, bu sektörde erkeklerle aynı kulvarda kadın girişimcilerin olabileceğini kanıtladım ve kendimi kabul ettirdim.”

  2005’e kadar örme ve çuval sektörüne yönelik yedek parça satışı yaptıklarını söyleyen Tohumcu; “Özellikle halıda bütün talepleri karşılayabilecek konuma geldik. Bulunduğumuz bölgedeki birçok tekstil şirketine ürün veriyoruz. Satışını yaptığımız iplik, örme ve dokuma malzemelerini ABD, İngiltere, Almanya ve Uzakdoğu ülkelerinden ithal ediyoruz. Kalitesini kanıtlamış Samsung iğne ve platinleri, Oster oyma bıçağı, Mozart sanayi jiletleri, Lubritex örme yağları, Agm jakar iplikleri, Schlemper tezgah bıçakları gibi markaların ürünlerini alıyoruz” diyor.

  Sektördeki teknolojik gelişmeler ile birlikte düzenlenen fuarları da yakından takip ettiğini vurgulayan Tohumcu; “Son teknoloji ürünleri anında temin ederek, müşterilerimize daha seri hizmet veriyoruz. Sattığımız ürünlerin alternatifini oluşturmak için sürekli olarak ürünlerimizi test ettiriyoruz. Bu testlerle ürünün dayanıklılığını tespit ederek, daha kaliteli ürünler yaratıyoruz. Sektördeki gündemi yakalamak için yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuarlara ziyaretçi olarak katılıyorum” diyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. türkiyenin ilk kadın (bayan) doktoru kimdir, türkiyenın ilk kadın cerrah kimdir?
 3. ilk kadın rektör kimdir, ilk bayan rektör kimdir, türkiyenin ilk kadın rektörü kimdir
 4. ilk kadın hava şehidi kimdir, ilk bayan hava şehidimiz kimdir
 5. ilk kadın bakan kimdir, ilk bayan bakanımız kimdir
 6. Türkiye'nin ilk kadın başbakanı kimdir, ilk bayan başbakanımız kimdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri