Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Gıda zehirlenmesi durumunda ne yapılır Besin zehirlenmesi sonrasında ne yapılmalı Özellikle yumurta , mayonez , patates , pirinç ve süt ürünlerinin saklanma koşulları gıda zehirlenmelerini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  besin zehirlenmesinde ne yapmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gıda zehirlenmesi durumunda ne yapılır
  Besin zehirlenmesi sonrasında ne yapılmalı


  Özellikle yumurta, mayonez, patates, pirinç ve süt ürünlerinin saklanma koşulları gıda zehirlenmelerini önlemek için önemlidir. Besinleri yüksek sıcaklıkta ve uzun süre pişirmek bu sorunun çözümü için tek başına yeterli değildir. Bozulduğundan en ufak bir şüphe duyulan gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir.

  Gıda zehirlenmeleri sadece saklama koşulları ve yetersiz temizlik nedeni ile oluşmaz. Kimyasallarla kirlenmek ve besinlerin zaten doğal olarak zehirli olması (mantar türleri gibi) da bu sorunun nedenleridir.

  Gıda zehirlenmesi vakalarının çoğu genellikle 1-2 gün gibi kısa süreli ve kolay tedavi edilirdir. Ancak bağışıklık sistemini bozabileceğinden aşağıdaki belirtiler görüldüğünde derhal acil servise başvurulmalıdır. Şiddetli kusma, 39 dereceyi aşan ateş, görme problemleri, bir günden fazla süren ya da kan barındıran şiddetli ishal, nefes alma sorunları, baş dönmesi ve aşırı su kaybı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. besin zehirlenmesinde ilk yardım
 3. Besin zehirlenmesinde ne yapılır
 4. besin zehirlenmesinde yapılması gerekenler
 5. besin zehirlenmesinde ne yapılmalı
 6. Besin zehirlenmesinde beslenme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri