Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tırnaklarımız Nasıl Uzar? Dışarıdan çok basit bir yapıymış gibi görünen tırnaklarımız , aslında çok karışık ve bugün bile tam olarak anlaşılamamış bir yapıya sahiptirler. El

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tırnaklarımız Nasıl Uzar?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tırnaklarımız Nasıl Uzar?

  Tırnak.jpg

  Dışarıdan çok basit bir yapıymış gibi görünen tırnaklarımız, aslında çok karışık ve bugün bile tam olarak anlaşılamamış bir yapıya sahiptirler.
  El ve ayak tırnaklarımız, derimizin altındaki tırnak diplerine çok yakın köklerinden çıkarlar. Burada tırnak çok inceleşir ve yarım ay şeklinde beyaz bir renk alır. Bu bölüm baş parmaklarda çok belirgindir, serçe parmağımızda pek görünmez. Kökteki hücreler ölü bir hücre olan keratin üretirler ve yeni hücreler üredikçe ölü tırnağı dışarı doğru iterler. Bu nedenle de aynen saçlarımız gibi tırnaklarımızı keserken de acı duymayız.
  Tırnaklarımız derimize her iki yandan elastik fiberlerle bağlıdırlar. Bu sayede yanlardan bağlı oldukları halde uzadıkça rahatlıkla ilerlerler. Derideki yatakları ile irtibatı biten tırnaklar beyazlaşır ve kesilmeyi beklerler.
  Bütün tırnaklar, sıcak havada soğuk havaya nazaran daha hızlı uzarlar. Tırnaklardaki uzama hızı yaş ilerledikçe yavaşlar. Çok ileri yaşlarda neredeyse yarı yarıya düşer. Bebeklerde de tırnak uzama hızı yetişkinlere göre daha yavaştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kaşlar Nasıl Uzar
 3. Saç nasıl çabuk uzar
 4. İphone Pil Ömrü Nasıl Uzar
 5. Geceler ne zaman uzar
 6. Boyum Uzamıyor ne yapmalıyım, Boyum Uzamıyor,boy nasıl uzar,boy uzatan yiyecekler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri