Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 Yarı Yıl Tatilinde İstanbul'daki Çocuk Etkinlikleri Çocuğumu tatilde nereye götürsem Okullar tatil oldu ve çocuk lar karnelerini aldı. 15 günlük sömestr tatilinde , İstanbul'daki
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  2018 Yarı Yıl Tatilinde İstanbul'daki Çocuk Etkinlikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  2018 Yarı Yıl Tatilinde İstanbul'daki Çocuk Etkinlikleri

  Çocuğumu tatilde nereye götürsem

  Okullar tatil oldu ve çocuklar karnelerini aldı. 15 günlük sömestr tatilinde, İstanbul'daki çocuk etkinliklerden birkaçını sizin için derledik.  Sinbad ve Adalar Prensesi

  25 Ocak 2018 11:00
  TİM Fettah Aytaç Salonu, İstanbul
  Müzikal Çocuk Oyunu
  2 Perde

  TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Maddi Katkılarıyla
  Yazan & Yöneten: Murat Altınok
  Kostüm & Dekor: MASKARA By Altınok
  Müzik: Murat Altınok
  Koreografi: Mutlu Cankup
  Oynayanlar: Murat Altınok, Emre Karaoğlu, Melisa Akman, Deniz Değirmenci, Emre Turanlı, Gül Korkmaz, Gülsüm Çiçekçi, Berk Balcı, Burcu Afşin, Mutlu Cankup, Işıl Konya, Sibel Kuşi, İlayda Evgin, Ezgi Zeynep Gürel, Arda Bülbül, Buse Özdeğirmen


  Bir deniz kazasında yunus balıklarının yardımıyla kendisini ıssız bir adada bulan Rose, insanlar ve medeniyet hakkında hiçbir şey bilmeden hayvan dostları tarafından büyütülmüştür. Hayvanlarla konuşabilme yeteneğine sahip Rose tüm adanın sevgisini kazanmıştır. Ve bir gün denizler prensi kaptan Sinbad bir deniz macerası sırasında Rose'un adasına gelir.


  Kaplan Maplan

  Tiyatro Kedi Şişli Black Out Sahnesi, İstanbul
  26 Ocak 2018 13:00

  Müzikli Çocuk Oyunu
  Yazan: İpek Kadılar
  Yöneten: Hakan Altıner
  Özgün Müzik: Mutlu Doğan
  Yapımcı: Bülent Çatar
  Tiyatro Kedi

  Oynayanlar
  Büyülü Ağaç: Hilmi Özçelik / Bülent Çatar
  Pamuk Fare / Kara Kedi / Kaplan Maplan: Yasemin Taş
  Tıpış Salyangoz: Egemen Balkanlı
  Pembecik Kuş: Ceren Menekşedağ
  Meraklı Melda: Narib Güler
  Reçel Köstebek: Burcu Altın
  Güneş Kirpi: Tolga Nuray
  Bız Bebek: Arzu Oruç

  Konu
  Oyunda her şeyden korkan bir fare, yavaş salyangoz, sevgi dolu bir kirpi, kendilerini beğenmedikleri için başkalarıyla alay eden bir kuş ile köstebek arasında geçmektedir. Tüm olaylara bir ağacın tepesinden şahit olan bir yavru kelebek ile minik arı, minik fareye istediği hayvan olması için destek veren bir büyülü ağaç oyunun renk karakterleridir.

  Oyun anafikri, kendi özelliklerini bilmenin ve onların güzel yanlarına sahip çıkmanın mutluluk getireceğidir. Bir başka canlının güç, beceri ve güzelliklerine bakarak kendi becerilerini göremeyen bir fare, büyülü ağaç sayesinde önce bir kedi, sonra bir kaplana dönüşecek ama yine de hayal ettiği cesarete kavuşamayacaktır. Üstelik fare olmaktan vazgeçtiği için, bir farenin çevikliği ve rahatlığından da mahrum kalacaktır. İlköğretim çağı çocuklara, başka birine özenmeden, kendi özelliklerine sahip çıkmanın güzelliği ile, her canlının birbiri ile dostluk kurabileceği anlatılmaktadır.

  Çirkin Ördek Yavrusu

  28 Ocak 2018 12:00 - 28 Ocak 2018 15:00
  Kenter Tiyatrosu, İstanbul

  Ana Ördek, üzerine kuluçkaya yattığı yumurtalardan birinin farklı olduğunu farketmez. Ama yavrular yumurtadan çıkmaya başlayınca durumda bir tuhaflık olduğunu algılamaya başlar. Çünkü yumurtalardan birinin içindeki yavru hem geç doğar, hem de ötekilerden farklı görünüştedir. Bu farklılık öteki ördek yavruları tarafından "çirkinlik" olarak algılanır ve öyle ifade edilir. "Çirkin Ördek Yavrusu"nun farklılığı yalnız görünüşte de değildir. Öteki ördek yavruları, bulanık bir ırmağın kıyısındaki çiftliğe, sıradan birer ördek olarak yetişmeye çalışırken, O, tutkularının peşinden uçmak, başka ülkeler keşfetmek, özgür mavi sularda yüzmek arzusundadır. Bu farklı algılama ve yönelimler beraberinde büyük çatışmaları getirir.

  Zorlu Çocuk Tiyatrosu'nun yeni sezonu için Prof. Dr. Hasan Erkek tarafından, Andersen'in Çirkin Ördek Yavrusu masalından hareketle ve çağdaş bir bakış açısıyla yeniden yazılan, "öteki" kavramının farklı katmanlarda işlendiği oyunun sonundaki çözüm yalnız çocuk seyircileri değil, aynı zamanda oyunu çocuklarla birlikte seyredebilecek yetişkinleri de ilgilendirecek düzeydedir.

  Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, müzikleri, dansları, geniş oyuncu kadrosu ve estetik düzeyi ile 6 yaş ve üzeri herkese seslenmektedir. Prof. Dr. Nurhan Karadağ tarafından yönetilen müzikalin müzikleri Yard. Doç. Dr. Nedim Yıldız'a, koreografisi Yard. Doç. Dr. Selçuk Göldere'ye, ışık-kostüm ve sahne tasarımı ise uzman Nurullah Tuncer'e ait.

  Kıvılcım

  29 Ocak 2018 16:30
  Haliç Kongre Merkezi, İstanbul

  Dünyaca Ünlü Dans Topluluğu Anadolu Ateşi'nden Muhteşem Çocuk Gösterisi: "Kıvılcım"

  Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun 2018 deki dev projesi 'Kıvılcım' çocuk gösterisinin galası 27 Ocak 2018'de Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Gösteri, 28-29 Ocak tarihlerinde de izlenebilecek. Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği belirtilen 'Kıvılcım' , Anadolu Ateşi'nin yeni gösterisi olarak sahnede ve gösteri öncesi fuaye alanında keyifli saatler yaşatacak. Öncelikli olarak çocuklara yönelik eğlenceli oyunların ve etkinliklerin gerçekleştirileceği fuaye alanında, yetişkinler için de fotoğraf standları ile çeşitli ürün köşeleri yer alacak. "Kıvılcım" Karnaval Alanı'nda etkinlikler gösteriden iki saat önce başlayacak.

  Türkiye'nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan 'Kıvılcım', 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.

  Türkiye'nin İlk Profesyonel Çocuk Grubu

  "Kıvılcım" gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi'nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak.

  Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.

  Çocukların küçük yaşlarda sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak olan gösteri, her yaştan izleyici için, Anadolu Ateşi ve Troya gibi defalarca izlenen, her seferinde yeniden keşfedilen bir sanat ritüeline dönüşecek.

  Disney Live! Mickey'in Çılgın Yolculuğu
  29 Ocak 2018 12:00 - 29 Ocak 2018 18:00
  Ora Arena, İstanbul
  1. gösteri: 29 Ocak 2018, 12:00
  2. gösteri: 29 Ocak 2018, 15:00
  3. gösteri: 29 Ocak 2018, 18:00

  Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Disney'in yepyeni gösterisi Disney Live ! Mickey'in Çılgın Yolculuğu'nda Mickey Mouse ve arkadaşları 19 Ocak – 5 Şubat 2018 tarihleri arasında bütün çocukları aileleriyle birlikte; harika müzikler, göz alıcı koreografi ve inanılmaz güzellikteki sahneler eşliğinde, kahkaha ve sürprizlerle dolu bir yolculuğa, unutulmaz, çılgın bir maceraya davet ediyorlar.

  Gösteri, canlı bir çizgi film tadında gerçekleşiyor. Yetenek avına çıkan Mickey Mouse ve arkadaşları Minnie, Donald Duck ve Goofy çok ilginç bir araç ve izleyicilerin katılımıyla, delidolu bir yolculuğa başlayacaklar. Büyük maceraya atılacakları bu otobüs bir dağı aşmaları gerektiğinde tavanından sıcak hava balonu çıkabilen, karşılarına okyanus çıktığında denizaltıya dönüşebilen çok ilginç bir araç.

  Gösterinin müzikleri de konusu gibi eğlenceli ve hareketli

  Yolda karşılaşacakları Sinderella, Tigger, Woody, Jessie, Oyuncak Hikayesi'nden Buzz Lightyear gibi Disney'in en sevilen karakterleri yeteneklerini sergileyecekler. Sinderella'nın zarif dansı ve üvey kız kardeşlerin komik dansı, Tigger'in hoplaya zıplaya yaptığı hip-hop dansı… İzleyenler yerinde duramayacak; danslara, şarkılara katılacak, en yüksek sesleriyle çılgınca bağıracak, kahkahalar atacak ve kendilerini bir çizgi filmdeymiş gibi hissedecekler.

  Mickey'in Çılgın Yolculuğu'nda eğlencenin sınırı yok !

  Bu eğlenceye sen de katıl.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İstanbul'daki Osmanlı Yöneticileri Mustafa Kemal'i Anadolu'daki Hangi Hareketlerinden Dola
 3. Çin'den İstanbul'a getirilen bir malın Çin'deki ve İstanbul'daki satış fiyatları değişir m
 4. İstanbul'daki ilk medrese hangi padişah tarafından yaptırılmıştır
 5. İstanbul'daki Semt İsimleri, İstanbul'da hangi Semt Nerede
 6. İstanbul'daki Liman Lokantası'nın Tarihi ve Şöhreti
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri