Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ÇOCUK ve TRAFİK Bisiklete Binmek Araç İçinde Güvenli Yolculuk Servis Araçlarında Güvenli Yolculuk Emniyet Kemeri Kullanımı Çocuk Koltuğu Kullanımı Trafikte Yolcu Olmak Trafikte Yaya Olmak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  çocuk ve trafik

  Sponsorlu Bağlantılar
  ÇOCUK ve TRAFİK

  Bisiklete Binmek
  Araç İçinde Güvenli Yolculuk
  Servis Araçlarında Güvenli Yolculuk
  Emniyet Kemeri Kullanımı
  Çocuk Koltuğu Kullanımı
  Trafikte Yolcu Olmak
  Trafikte Yaya Olmak
  Trafik Güvenliği İçin Çalışanlar
  Okullarımızda Trafik Güvenliği
  Okul Geçidi Görevli Belgesi
  Öğrenelim & Oynayalım

  Bisiklete Binmek
  BİSİKLETE BİNERKEN

  Bisikletle dolaşmak hem sevilen bir eğlence hem de çok yararlı bir spordur. Ancak eğer bazı şeyler yolunda gitmiyorsa sadece kendimizi tehlikeye atmamız anlamına gelir.

  BİSİKLET KULLANIRKEN NELER ÖNEM KAZANIR?

  Bisikletimizin boyu ve modeli boyumuza kilomuza ve yaşımıza uygun olmalı, yükseklik ayarları doğru yapılmış olmalıdır. Bu konuda iyi araştırma yapmalı kullanacağımız bisikletin bize uygun olduğundan emin olmalıyız.

  Bisikletimizin ön ve arka kısmında mutlaka reflektör bulunmalıdır.

  Bisikletimizin zincirleri temiz ve yağlanmış olmalıdır.

  Frenler! her zaman kontrol edilmeli, her zaman çalışır durumda olmalıdır.

  Lastikleri gerektiği gibi şişirilmiş olmalıdır.
  Eğer bisiklete biniyorsak bütün bu güvenlik önlemlerinin yanı sıra mutlaka bisiklet kaskı kullanmamız gereklidir.  Bisiklet kaskı çocuklara çok yakışan bir güvenlik aracıdır!  OKUL TAŞITLARI

  Eğer okulumuz evimize uzaksa ya da birkaç araç değiştirmemiz gerekiyorsa bir çoğumuz okula kadar servis araçları ile gidip dönmeyi yeğliyoruz. Özellikle büyük kentlerde yaşayanlar için durum böyle. Yalnızca çocuklar değil, büyükler de işe gidip gelirken kendi servis araçlarına biniyorlar.

  Servis araçları hayatımızı kolaylaştırıyor ve bize oldukça zaman kazandırıyor. Bu yüzden hayatımızdaki yeri oldukça önemli. Ancak bu tür araçlardan gerçekten faydalanabilmek için onları doğru bir şekilde kullanmayı da bilmemiz gerekiyor. Bu bilginin anahtarı ise:

  TRAFİK ORTAMINDAKİ SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINA VARMAK ve BU DOĞRULTUDA DAVRANMAK!


  Okulunuza gidip gelirken bindiğiniz araçların arkasında yazan "OKUL TAŞITI" ifadesini hepiniz biliyorsunuz. Bu, okul servisinin karayolundaki diğer araçlar tarafından kolayca tanınmasını sağlamak içindir. Bu araçları gören diğer sürücüler, daha dikkatli davranarak sizin güven içinde inip binmenize yardımcı olurlar. "Evet ama bu diğer taşıt sürücülerinin sorumluluğu" mu diyorsunuz? Haklısınız. Peki burada bize düşen sorumluluk nedir? Bu sorunun cevabı, "bineceğimiz aracın gerekli koşullara sahip olmasına dikkat etmek" olabilir mi?


  Evet, öncelikle bindiğimiz servis aracı gerçek bir OKUL TAŞITI olmalı ve bir okul taşıtının bütün özelliklerine sahip olmalı. Doğru bir taşıt aracını kullanmak bizim seçimimiz. Bu konudaki sorumluluğumuzun farkında olmalıyız ve bu doğrultuda davranmalıyız. Bu sorumluluğu paylaştığımız kişiler de var elbette: Anne-babalarımız bizim bu konuda en doğru seçimi yapmamıza katkıda bulunacak en önemli kişilerdir. Tabii servis aracının sürücüsü ve bize bu hizmeti veren kuruluşun sorumlulukları da var. Bu araçları kullanan kişiler olarak bizler en doğru seçimi yapmaya çalışarak ilk sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyoruz. Peki bir okul taşıtı nedir? Okul Taşıtı, okul öncesi, ilköğretim ve orta dereceli okulların öğrencileri ile yalnızca onlara yardımcı olacak kişilerin taşınmalarında kullanılan taşıttır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Trafik Kazalarını Önlemek İçin Trafik Kurallarına Uymak Yeterli Midir
 3. Trafik İşaret Ve Levhalarına, Trafik Kurallarına Uymanın Önemi Nedir
 4. trafik mühendisliği nedir nasıl trafik mühendisi olunur trafik mühendisliği hakkında bilgi
 5. Trafikle İlgili Sloganlar,Trafik hakkında Sloganlar,Trafik Sloganları,Trafik İle İlgili Sl
 6. Trafik Cezaları, Trafik Ceza Maddeleri, Trafik Ceza Kodları, Trafik Ceza Kanunu Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri