Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuk Oyun u Arı Vız Vız Kaç kişiyle oynanır: En az 4-5 kişiyle oynanır. Malzemeler: Malzeme gerekli değildir. Nasıl oynanır: Kim vurduolarak da bilinen bu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk Oyunu Arı Vız Vız

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuk Oyunu Arı Vız Vız

  Kaç kişiyle oynanır: En az 4-5 kişiyle oynanır.

  Malzemeler: Malzeme gerekli değildir.

  Nasıl oynanır:Kim vurduolarak da bilinen bu tahmin oyunu birçok ülkede benzer kurallarla oynanır. Adını oyuncuların ebeyi şaşırtmak için çıkardıkları seslerden alır.

  Önce bir ebe seçilir. Oyuncular ebenin 1-2 m gerisinde dizilirler. Ebe bir eliyle gözlerini kapatır. Ebe gözlerini örneğin sol eliyle kapatıyorsa sol elini de sol kolunun altından geçirir ve avucu yukarı gelecek şekilde tutar.

  Sıradaki oyunculardan biri sessizce ebeye yaklaşır.[,ebenin eline vurur ve hemen geriye döner. Bu sırada diğer oyuncular ebeyi şaşırtmak için hep bir ağızdan “ vızzz, vızzzz,vızzzz” diye bağırırlar. Ebe oyunculara döner ve eline kimin vurduğunu tahmin etmeye çalışır. Tahmini doğruysa vuran oyuncu yeni ebe olur. Ebe kimin vurduğunu bilemezse ebe olarak kalır ve oyun devam eder.

  Oyunu farklı türlerinde oyuncular ebenin eline vurmak yerine giysisini çeker ya da sırtına vururlar. Macaristan’da oynanan Dobi Dobi’de oyuncular hep bir ağızdan şarkı söylerken oyunculardan biri ebenin sırtında parmaklarıyla tempo tutar. Ebe bu oyuncunun kim olduğunu tahmin etmeye çalışır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuk Oyunu Çelik Çokmak
 3. Çocuk Oyunu Hacıyatmaz
 4. Çocuk Oyunu Al Yeşil
 5. Çocuk Oyunu İstop
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri