Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuğunuzla Arkadaş Olmak Okul çağı çocuk larının ve ergenlerin , Sosyal yaşamda yaşanılan sevinç , hüzün , hayal kırıklığı , başarısızlık ya da zaferlerin değerlendirildiği

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğunuzla Arkadaş Olmak

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğunuzla Arkadaş Olmak  Okul çağı çocuklarının ve ergenlerin,

  Sosyal yaşamda yaşanılan sevinç, hüzün, hayal kırıklığı, başarısızlık ya da zaferlerin değerlendirildiği korunaktır anne baba kucağı. Yaraların sarıldığı, gözyaşlarının akıtıldığı limandır. Çocuk sosyal yaşamında tökezleyerek de olsa, sonunda arkadaş edinmeyi öğrenecektir. Bu arkadaşlarıyla, yaşına göre pek çok paylaşım gerçekleştirecektir.

  Anne, baba; arada bir belki gözden düşecek ama her oyunun sonunda çocuğun değişmez şampiyonu olmayı başaracaklardır. Çocuğumuzla arkadaş olduğumuzu “sanmamız” tüm bu nedenlerden dolayı bir yanılsamadır. Çocuğumuz zannettiğimiz gibi her şeyini bize anlatmaz. Anlatmamalıdır da. Ama bize ihtiyacı olduğunda yanında olacağımızı; onaylamadığımız pek çok şey yapsa da kabul göreceğini bilmesi önemlidir. Yaşamın en zor anlarında bir dosttan bile önce, anne babanın varlığının ayrıcalığına ulaşmasını sağlamak görevimizdir. Çocuğunuz ona duyduğunuz ihtiyacı da fark etmelidir. Onun anne babası olarak kendinizi şanslı gördüğünüzü bilmelidir.


  Derslerdeki ya da spordaki başarısı veya okuldaki popülaritesi sayesinde değil; çocuğumuz olduğu için onu sevdiğimizi ve ona ihtiyaç duyduğumuzu bilmeli. Yaşının kaldırabileceği bazı sorun ve kaygılarımızı da paylaşabilmeli ve fikir ileri sürebilmelidir. Bununla birlikte çocuk olduğu unutulmamalı ve yetişkin sorunlarının içine çekilmemelidir.

  Çocuklar ana babadan; en önce ana baba olmalarını beklerler. Çocukların arkadaşa değil; ana babaya ihtiyaçları vardır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arkadaş,Rüyada Arkadaş Görmek Nedir?
 3. Öfke Hoşgörü Arkadaş Sakin Olmak Kelimeleriyle Öykü
 4. Öfke Hoşgörü Arkadaş Sakin Olmak İle İlgili Öykü
 5. Öfke Hoşgörü Arkadaş Sakin Olmak Kelimelerini Kullanarak Bir Öykü Yazınız
 6. Çocuğunuzla Sağlıklı Bir Yaz Tatili Geçirmenin Püf Noktaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri