Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

sosyal gelişimle ilgili etkinlikler , sosyal gelişime uygun etkinlikler Etkinlik Önerileri 1. Çocuğun sosyal kabul gören veya beklediğiniz uygun davranışlarını teşvik e din iz. Çocuk
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sosyal gelişim ile ilgili etkinlikler

  Sponsorlu Bağlantılar
  sosyal gelişimle ilgili etkinlikler, sosyal gelişime uygun etkinlikler

  Etkinlik Önerileri
  1. Çocuğun sosyal kabul gören veya beklediğiniz uygun davranışlarını teşvik ediniz. Çocuk uygun davranışlar sergileyerek dikkati çekmeye çalışınca onu övün ve ilgi gösterin.

  2. Çocuk bir etkinlik yaparken eğer etkinlik değişecek ise çocuğu bu konuda uyarın ve yaptığı etkinliğini bitirmesi için süre tanıyın. Ona bir sonra ne yapılacağını söyleyin. Örneğin, “Yemekten sonra uyku zamanı” gibi.

  3. “Hayır” cevabını kabul etmek istediğiniz durumlar dışında çocuğun “Hayır” kelimesi ile cevaplayabileceği sorular sormayın. Örneğin, “Yatmak istiyor musun?”.

  4. Devamlı uygulayacağınız birkaç temel kural koymayı çalışın. Örneğin, “Biz her zaman mutfakta masa başında yemek yeriz.”

  5. Çocuktan bir şey yapmasını istediğiniz zaman basit ve açık bir dil kullanın. Ona komut verirken, bir defada birbiriyle ilişkili iki işten fazla şey yapmasını isteyin ve iki birbirinden işi yapmasını isteyin.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. sosyal gelişim ile ilgili sorular
 3. Sosyal gelişim ile ilgili makale
 4. Sosyal gelişim ile ilgili kavramlar
 5. sosyal gelişim ile ilgili oyunlar
 6. Sosyal Gelişim Nedir, Sosyal Gelişim Ne Demektir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri