Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak oku , verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak parçası VERİLEN SÖZÜ TUTMAK Birçok kimseler tam vaktinde iş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak oku

  Sponsorlu Bağlantılar
  Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak oku,
  verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak parçası

  VERİLEN SÖZÜ TUTMAK

  Birçok kimseler tam vaktinde iş görmenin veya verilen sözü tutmanın insan için bir onur işi olduğunudüşünmezler. Çağrıldıkları yere yarım saat bir saat geç giderler, her nedense bir toplantıya tam vaktinde gitmek savsaklanan bir meseledir.Bu fena alışkanlıktan kendinizi koruyunuz, her işi vaktinde yapmaya alışınız. Hele birisine verdiğiniz sözü mutlaka tutunuz. Sözün namuskadar değerli olduğunu hatırınızdan çıkarmayınız. Bir operada bir konserde hatta bir konferansta tam saati gelince kapılar kapanır, geçkalanlar dışarıda kalırlar. Çünkü düşünün bin kişi gözlerini sahneye dikmiş hepsi kulak kesilmiş, hepsi can ve yürekten bir orkestrayı veyabir hatibi dinlerken loca kapısı “garç!” diye açılıyor ve siz etrafınızdakilerle kendi evinizde imiş gibi gülerek, şakalaşarak koltuğunuzabkuruluyorsunuz, bundan aykırı bir hareket , bundan büyük saygısızlıkvolamaz. Onun için her nerede olursa olsun kendinizi vaktine iş görmeğe, verdiğiniz sözü tutmaya alıştırınız. Bir kitapta tuhaf bir olay okumuştum:
  Londra’nın George Graham adında bir saatçisi varmış. Bir gün müşteri kendisinden bir saat alırken “doğru işleyeceğine, geri kalmayacağına inanabilir miyim?” demiş.Graham da şöyle cevap vermiş: “yedi yıl kullanınız, bu süre içinde beş dakika geri kalırsa bana getirin ve paranızı geri alınız.” Müşteri saati alır Hindistan’a gider ve yedi yıl sonra İngiltere’ye döner, Graham’ı bulur ve der ki:
  -Saatimi alırken yedi yıl içinde beş dakika geri kalırsa paramı vereceğinizi söylemiştiniz, bu süre içinde saatini beş değil yedi dakika geri kaldı. Graham, “Evet öyle bir söz verdiğimi hatırlıyorum, bırakınız sat bende birkaç gün kalsın.” Aradan bir hafta geçer, müşteri tekrargelir. Graham, “Hakkınız var alınız paranızı.” deyince, müşteri: “Fakat ben saatimden memnunum. Siz yedi yılda beş dakika geri kalmaz demiştiniz. O sözünüzün doğru olmadığını söylemek istedim.” Graham da : “Pekâlâ işte paranız! Benim için de verdiğim sözü tutmak bir namus borcudur.”diyerek saati geri almış ve onu bir kronometre olarak kullanmıştır.
  Büyük kumandanlar bir emri yalnız vermekle kalmazlar, onu yapanların işlerini adım adım izlerler. Vaktinde verilmeyen ve vaktinde yapılmayan bir emir kesin olan bir zaferi mağlubiyete çevirebilir. Ne zeki ve ne dirayetli gençler vardır ki vaktinde işlerinin başında
  bulunmadıklarından çok zarar görmüşlerdir.devamsızlıkları onların bütün meziyetlerini sıfıra indirmiştir. Sizlere en büyük öğüdüm üzerinize aldığınız bir işi tam vaktinde yapınız. Bugünün işini yarına değil, biraz sonraya bile bırakmayınız. İhmalcilikten veba, koleradan kaçar gibi kaçınız. Biliniz ki vaktinde işini görmeyen insan iflas bayrağını dikmiş demektir.
  İşlerinde başarı kazanmış olanlara bakınız. Bu adamların kronometre gibi hareket ettiklerini görürsünüz. Her şeyi zamanında yapacağınıza dair kendi kendinize söz veriniz. Sonra da verilen sözü tutmanın bir namus borcu olduğunu hatırınızdan çıkarmayınız.
  Sözünü tutanlara karakterli insan derler. Göreyim sizi karakter sahibi olunuz.

  Selim Sırrı TARCAN


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak cevapları
 3. Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak kompozisyon
 4. verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak dinle
 5. Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak metni
 6. Verilen Sözü Tutmak Ve Vaktinde Iş Yapmak
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri