Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Emzirme Belirli Saatlerde mi Yoksa Bebeğin İsteğine göre mi Yapılmalı? Anne nin önceden belirlediği örneğin saat 06.00’da , 09.00’da , 15.00’da , 18.00’de ve 21’de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Emzirme Belirli Saatlerde mi Yoksa Bebeğin İsteğine göre mi Yapılmalı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Emzirme Belirli Saatlerde mi Yoksa Bebeğin İsteğine göre mi Yapılmalı?

  Annenin önceden belirlediği örneğin saat 06.00’da, 09.00’da, 15.00’da, 18.00’de ve 21’de mi bebek beslenmeli, yoksa bebek istediği zaman mı beslenmeli ?
  Bazı bebekler daha çabuk hazmettiklerinden daha sık beslenme, bazıları da yavaş hazmettiklerinden daha aralıklı beslenme ihtiyacı hissedebilirler.
  Bebek istediğinden fazlasını emmeyeceğinden aşırı beslenme sorunu olmaz. Ayrıca anne sütü çabuk hazmedilir.
  Bebeği isteğine göre beslemek demek bebeğin emrine her an hazır olmak demektir. Özellikle ilk haftalarda bebek sıkça ve düzensiz olarak beslenmek ister. Ancak birkaç hafta sonra istekleri daha düzenli aralıklarla olur.
  Genellikle bebek üç dört saat ara ile, ender olarak iki saatten az aralarla veya altı saatten fazla aralarla emzirilme ihtiyacı hisseder .
  Yeterince serbest zamanı olmayan annenin bir ara çözüm bulabilmesi gereklidir. Bu çözüm hem annenin düzen kurmasını, hem de bebeğin isteklerini karşılayan, esnek saat çizelgesidir. Bunu uygulayabilmek için, anne kendine uyan bir saat çizelgesi benimser ama bu çizelgenin başlangıçtaki asıl amacı ayar noktası oluşturulmasıdır. Temel olarak bu sistemde anne belirlediği saat dilimlerini uygularken, bebeğin isteklerini de göz önünde bulundurarak zaman zaman sapmalar yapabilir, öğün aralarını kısaltıp uzatabilir. Ancak yine bu saat çizelgesine ve dilimlerine bağlı kalır.
  Anne sütü 24 saati geçmemek kaydıyla buzdolabında, dondurma kurallarına uyarak muhafaza edilebilir. Bu anneye büyük bir hareket serbestliği verir.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan haricinde tutulan nafile oruçlarda imsak vaktine göre mi yoksa ezana göre mi
 3. Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur, Bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir, bebeğin cinsiye
 4. Belirli İntegral - Belirli İntegral Konu Anlatımı
 5. Yenidoğan Bebeğin Gelişimi(Emzirme-Gaz-Ağlama-Uyku-Göbeği-Alt bakımı)
 6. Emzirme Haftası Resimleri,Emzirme Haftası İle İLgili Resimler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri