Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

bebeklerde ateş nasıl düşürülür Bebekteki ateş nasıl düşer Bebeklerdeki ateşi düşürmenin yolları Ne kadar önemlidir? Altı ayın altında bir bebekte 37'nin üstünde ateş her zaman

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  bebeklerde ateş nasıl düşürülür, Bebeklerdeki ateşi düşürmenin yolları

  Sponsorlu Bağlantılar
  bebeklerde ateş nasıl düşürülür

  Bebekteki ateş nasıl düşer
  Bebeklerdeki ateşi düşürmenin yolları

  Ne kadar önemlidir?

  Altı ayın altında bir bebekte 37'nin üstünde ateş her zaman önemlidir. Hatta direnen bir ateşte havale ihtimali de vardır.

  İlk Önlemler

  Çocuğunuzun ateşi olduğundan şüpheleniyorsanız, önce ateşini ölçün. Yirmi dakika sonra değişip değişmediğini anlamak için tekrar ölçmelisiniz.

  Çocuğunuzu yatırın ve oda serinse bile giysilerin çoğunu çıkartin. Ateşi olan bir çocuğun ancak ince bir çarşafla örtünmeye ihtiyacı vardır.

  40 derece ateşi olan çocuğunuzun bütün vücudunu ılık su ile ıslatılmış süngerle silerek ateşi düşürebilirsiniz.
  Ancak her beş dakikada bir ateşi ölçün ve 39 dereceye düştüğü zaman uygulamayı durdurun. Hiçbir zaman bu iş için soğuk su kullanmayın. Soğuk kan damarlarını büzüştüreceği için ısıyı düşürmek yerine yükseltecektir.

  Yukarıdaki uygulamalar bir netice vermezse, ateş düşürücü şurup verin. Suçiçeği veya grip belirtileri gösteren bir çocuğa hiçbir zaman aspirin vermeyin. Reye sendromuna neden olabilirsiniz.

  Çocuğunuzun belirli aralıklarla az miktarlarda da olsa sıvı şeyler içmesini sağlayın.
  Doktora başvurmalı mısınız?

  Çocuğunuz altı ayın altında ise derhal doktora başvurun. Çocuğunuz havale geçiriyorsa, daha önceden havale geçirmişse veya ailenizde havale olağansa doktora başvurun. Ateş 24 saatten fazla devam ederse veya bazı belirtilerden şüphelendiyseniz doktora başvurun.

  Doktor ne yapacaktır?
  Tedavi süresi ateşin esas nedenine göre değişecektir. Eğer ateşe sebebiyet veren bakteriyel iltihaplanmaysa antibiyotik salık verilecektir. Hastalığın nedeni suçiçeği veya soğuk algınlığı gibi hastalıksa muhtemelen bir ilaç verilmeyecek, ancak çocuğun rahatlaması için tavsiyelerde bulunulacaktır.

  Ne Yapılabilir?
  Çocuğunuzun yatak çarşaflarını sık sık değiştirin ve sadece bir çarşafla üstünü örtün. Çocuğunuzun alnına nemli bir ev havlusu yerleştirin. Ateşini ölçmek için çocuğunuzu uyandırmayın. Uykusu çok daha önemlidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde Ateş
 3. Pişik, bebeklerde pişik, bebeklerdeki pişiğe bitkisel çözüm
 4. Istıraptan korkmamanın tek ilacı ıstıraptır. Bu ateşi o ateş söndürür özdeyişi kime aittir
 5. Bebeklerde ateş kaç derece olmalı, bebeklerde ateş ne zaman tehlikelidir
 6. Bebeklerde sarılık nasıl geçer, Bebeklerdeki sarılık tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri