Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuklarda vitamin eksikliği Çocuklarda vitamin eksikliği gelişimi yavaşlatıyor. Beslenmedekİ yetersizlikler sonucu ortaya çıkan B12 vitamini eksikliği özellikle çocuk larda nörolojik bozukluklara neden oluyor. B12 vitamini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda vitamin eksikliği hakkında bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda vitamin eksikliği  Çocuklarda vitamin eksikliği gelişimi yavaşlatıyor.
  Beslenmedekİ yetersizlikler sonucu ortaya çıkan B12 vitamini eksikliği özellikle çocuklarda nörolojik bozukluklara neden oluyor.
  B12 vitamini yoğun şekilde kırmızı et ve yumurtada bulunur. Çocukluk çağında bu vitamin türünün eksikliği sonuçlarını belirlemek için Çocuk Polikliniğine başvuran, klinik ve laboratuvar bulgularında B12 eksikliği tanısı konan 15 çocuk üzerinde araştırma yapılıyor.
  Araştırma B12 eksikliği olduğu belirlenen çocuklar ve özellikle 1.5 yaşın altındaki bebeklerin ailelerinde de bu vitaminin eksikliğini ortaya koymuş. Normalde bebekler 3 aylıktan itibaren başını tutmaya, 7-8 aylıkken desteksiz oturmaya başlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda D Vitamini Eksikliği
 3. Çocuklarda dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir
 4. Çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri nelerdir
 5. Vitamin eksikliği, belirtileri ve yaptığı hastalıklar
 6. Çocuklarda Demir Eksikliği Anemisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  BÜYÜMESİNİ İYİ TAKİP EDİN

  B12 eksikliği olan çocuklarda baş tutma, oturma, yürüme, konuşma gibi tüm fonksiyonlar normal bebeklere göre gecikiyor. Hatta uzun süre B12 eksikliğine maruz kalınması geri dönüşsüz hasarlara neden olabiliyor.
  Büyüklerde ise;
  B12 vitamin eksikliklerinde zihinsel ve sinirsel fonkisyonlar bozulabilir ve kulak çınlaması, hissizlik gibi belirtileri görülür. Yaşlı insanlarda depresyonun en önemli nedenidir. Yaşlandıkça B12 vitamininin emilimi için gerekli olan mide asitimiz giderek düşer. Besinlerin emilim yeteneğini kaybeden yaşlı insanlarda, B12 gereksinimi giderek artar. Bu nedenle 50 yaş üzerindeki insanların B12 vitaminini harici alınması önerilir. Diğer suda eriyen vitaminlerden farklı olarak vücut dokularında depolanabilir.
  Bu yüzden eksiklik belirtilerinin ortaya çıkması yıllar alabilir. Ağır vitamin B12 eksikliğinde ise sinir fonksiyonlarının bozulduğu kronik hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Yaş ilerledikçe vitamin B12 eksikliğinin görülme sıklığı artmaktadır. Araştırmalar 65 yaşın üstündeki kişilerin yaklaşık % 40′ında vitamin B12 eksikliği olduğunu göstermektedir. Bu yaşlarda görülen bazı zihinsel bozukluklar ve depresyonun bu nedenle oluşabileceği düşünülmektedir. Alzheimer hastalığına benzer belirtiler verebilir ve eksiklik uzun yıllar sürerse zihinsel bozulma geriye dönüşümsüz hale gelebilir. B12 vitamini eksikliğinin, iyileşmesi mümkün olmayan sinir tahribatlarına neden olması dolayısıyla, hayvansal ürünlerin hiçbirini yemeyen vejeteryanların, mutlaka ayrıca B12 vitamini alması gerekir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri