Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuklarda Ateş Ölçme Yöntemleri Çocuklarda Ateş Nasıl Ölçülür? Özellikler bebekler sık sık ateşlenmektedir. Bunun nedeni birçok hastalık olabilir en doğru yol hemen bir doktora başvurmaktır

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda Ateş Ölçme Yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda Ateş Ölçme Yöntemleri

  Çocuklarda Ateş Nasıl Ölçülür?
  Özellikler bebekler sık sık ateşlenmektedir. Bunun nedeni birçok hastalık olabilir en doğru yol hemen bir doktora başvurmaktır, eğer siz evde çocuğunuzun ateşi hakkında bilgi edinmek isteseniz çeşitli yöntemler vardır.
  Ateş çeşitli şekillerde ölçülebilir.
  -Koltuk altı
  -Rektal (makattan ölçüm)
  -Timpana (kulaktan ölçüm)
  -Oral (ağız içinden ölçüm)

  Ölçümünde hangi yöntemin uygulanacağı çocuğun yaşına göre belirlenebilir. Bebeklerde rektal ölçümler, daha büyük çocuklarda ise koltuk altından ateş ölçülmesi daha doğru olmaktadır. Genellikle koltuk altına oranla rektal yoldan alınan ölçümler 0,5-1 C daha yüksek bulunur. Koltuk altı ölçümü yapılırken terleme varsa önce kurulanmalı sonra cıvalı kısım koltuk altına gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Tercihen kucakta tutularak 3 dakika termometre kapalı koltuk altında tutulmalıdır. Civalı termometreler en güvenilir ölçümlerin yapıldığı termometreler olmakla beraber kırılmaları durumunda oluşabilecek yaralanmalara, civalı yerlerinin dökülmesi nedeniyle zehirlenmeler oluşmasına karşı dikkatli olunmalıdır.
  Ağız içinden ölçüm yapılırken ölçümden 5-10 dakika önce soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerin alınmamasına dikkat edilmeli, termometre ağız içerisinde 2-3 dakika bekletildikten sonra okuma yapılmalıdır.
  Hızlı ölçüm yöntemlerinden biri de timpanik termometrelerle kulaktan yapılan ölçümlerdir. Termometre kulak içine dikkatlice yerleştirilip ölçüm yapılabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde ve Çocuklarda Ateş Durumunda Yapılması Gerekenler
 3. Ateş ve Havale Çocuklarda Ateş ve Havalede ne yapmalıyız - Nedir - Belirtileri - Teşhis -
 4. Yüksek/Düşük Ateş hastalığı nedir? Çocuklarda ve bebeklerde neden yükselir?
 5. ateş ve insan resimleri, ateş ve insanın yakınlığı
 6. ÇOCUKLARDA ATEŞ ve ATEŞLİ HAVALE
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri