Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ulusal saat nedir kısa ve öz olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ulusal Saat Dilimleri Nasıl Hesaplanır Ulusal Saat Dilimleri Nasıl Oluşturulmuştur Yerel Saat
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ulusal Saat Nedir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ulusal Saat Nedir

  Uluslararası ortak saat kullanımı amacıyla ortak bir başlangıç belirlenerek (Greenwich) oluşturulmuş, on beş boylamın güneş önünden bir saatte geçişi esas alınarak onbeşer boylam aralıkla çizilen saat dilimleridir.

  Bir ülke onbeşer boylam aralıklarından hangisi içerisinde yer alıyorsa o boylamın saatini ulusal saati olarak kullanır. Türkiye'de kışın ikinci saat dilimi olan 30 derece (İzmit'ten geçen) boylamına saatlerini ayarlarken yazın ise günışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Iğdır'dan geçen 45 derece boylamına (üçüncü saat dilimi) saatlerini ayarlamaktadır.

  Bir ülke içinde meridyenlerden herhangi birinin yerel saatinin ülke sınırları içinde kullanılmasına ulusal saat (ortak) saat denir.

  Vikipedi, özgür ansiklopedi 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri