Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Cuma Günü Müslümanlar İçin Önemlidir Önemli günlerimizden biri de Cuma’dır. Cuma günü Allah katında değerli bir gün olduğu için o günde Müslümanların belirli bir vakitte
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cuma Günü Müslümanlar İçin Önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cuma Günü Müslümanlar İçin Önemlidir

  Önemli günlerimizden biri de Cuma’dır. Cuma günü Allah katında değerli bir gün olduğu için o günde Müslümanların belirli bir vakitte bir araya gelerek cemaatle namaz kılmalarını ve dua etmelerini emretmiştir. Müslümanlar, Cuma namazı için gerekli hazırlıklarını yapar ve öğle vakti, ezan okunduğunda camileri doldururlar. Bugünün kutsallığı hakkında Yüce Allah şöyle buyurur:
  “Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah’ı anmaya koşun. Alışverişi bırakın. Bilseniz bu sizin için daha iyidir. Namaz bitince yeryüzüne dağılın. Allah’ın lütfünden rızk isteyin Allah’ı çok anın ki mutluluğa erişesiniz.”(Cuma 9-10)
  Peygamberimiz bu günün kutsallığı hakkında şöyle buyurur:
  “Güneş, Cuma günlerinden daha hayırlı bir gün üzerine doğmamıştır.”
  Cuma namazı, öğle vaktinde kılınır. Müslümanlar camilerde cemaatle iki rekatlık Cuma namazını kılar ve imamın yaptığı konuşmayı (hutbeyi) dinler.
  Cuma günü, Müslümanların toplanma ve kaynaşma günleridir. İnsanların, kişisel işlerinin yoğunluğu nedeniyle birbirlerini görmekte zorlandıkları büyük şehirlerde, Cuma namazı buluşma ve kaynaşma için anlamlı bir neden olmaktadır. Bunun farkında olanlar; kişisel programlarını Cuma namazına göre ayarlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan Neden Müslümanlar İçin Çok Önemlidir
 3. Cuma Günü Niçin Müslümanlar İçin Önemlidir
 4. Cuma Günü Neden Müslümanlar İçin Önemlidir
 5. cuma günü müslümanlar açısından önemi nedir
 6. Cuma günü bütün müslümanlar için önemlidir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri