Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

NAUTILUS'TAKİ ÜSTÜN TASARIM Denizaltılarda bulunan dalış tankları suyla dolunca gemi sudan daha ağır hale gelir ve dibe dalar. Eğer tanktaki su , basınçlı hava ile

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nautılus'taki üstün Tasarım

  Sponsorlu Bağlantılar
  NAUTILUS'TAKİ ÜSTÜN TASARIM
  Denizaltılarda bulunan dalış tankları suyla dolunca gemi sudan daha ağır hale gelir ve dibe dalar. Eğer tanktaki su, basınçlı hava ile boşaltılırsa, denizaltı tekrar su yüzüne çıkar.
  Nautilus adı verilen bir deniz hayvanı da aynı yöntemi kullanır. Nautilus'ün vücudunda 19 cm. çapında salyangoz kabuğu biçiminde spiral bir organ vardır. Bu organda birbiriyle bağlantılı 28 tane "dalış hücresi" bulunur. Peki ama, Nautilus suyu boşaltmak için gerekli basınçlı havayı nereden bulur?
  Nautilusun vücudunda biyokimyasal yolla özel bir gaz üretilir ve bu gaz kan dolaşımı ile hücrelere aktarılarak hücrelerden suyun çıkması sağlanır. Bu şekilde Nautilus avlanırken ya da düşmanlarından kaçmak için daha derine inebilir veya yüzeye çıkabilir.
  Bir denizaltı sadece 400 m. dibe batabilirken, Nautilus için 4000 m. derinliğe dalmak son derece kolaydır. Bu derinlikte nautilusun üzerindeki suyun etkisi, hayvanın her cm2'sine 400 kilodan fazla ağırlığın etkimesiyle eşdeğerdir.
  Şüphesiz nautilusun gaz üretecek bir kimyasal tepkimeyi bilmesi, bu tepkimeyi gerçekleştirecek yapıyı kurması ya da üzerindeki tonlarca yüke dayanacak bir kabuki tasarımı yapması asla mümkündeğildir. Böylesine üstün bir tasarım ancak her şeyi örnek almaksızın kusursuzca yaratan Allah'ın eseridir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hint Gelin Takı setleri, Gelinlik Takı Setleri, gelinlik taki modelleri, gelin taki seti m
 3. 2018 Model Renkli Taşlı Şık Broşlar, Takı Tasarım Modelleri, Yeni Şık Özel Tasarım Broşlar
 4. Teknoloji Tasarım Örnekleri - Teknoloji Tasarım Dersi İçin Örnekler Nelerdir?
 5. New Decorative Indoor Planters Design Ideas, Yeni Dekoratif Kapalı Saksılar Tasarım Fikirl
 6. Üstün Zekâlı Ve üstün Yetenekli çocuk Kimdir ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri