Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

DENİZALTINDA İLGİNÇ BİR CANLI: NUDİBRANCH Nudibranch , olağanüstü renklere sahip , kabuğu olmayan , son derece yumuşak bir bedene de sahip bir salyangoz türüdür. Her

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Denizaltında Ilginç Bir Canlı: Nudibranch

  Sponsorlu Bağlantılar
  DENİZALTINDA İLGİNÇ BİR CANLI: NUDİBRANCH


  Nudibranch, olağanüstü renklere sahip, kabuğu olmayan, son derece yumuşak bir bedene de sahip bir salyangoz türüdür. Her türlü saldırıya açık olmasına karşın çok az hayvan Nudibranchlarla beslenir.
  Bu deniz salyangozu kuvvetli bir zehir taşıyan "ısırgan hücreleri"ne sahiptir. Hayvan, bu hücreler sayesinde düşmanlarından kolaylıkla korunur. Nudibranch bu hücreleri kendisi üretmez.
  Hydroid adlı canlılarla beslenen nudibranch onları sindirim sisteminde öğütmek yerine koruyucu bir mukusla kaplanır ve ısırgan hücre olarak ona bir koruma sağlarlar.


  Kuşkusuz bir Nudibranchın, Hydroidlerin zehirli olduğunu ve bu zehirin kendisine hiçbir zarar vermeyeceğini, ama aynı zamanda düşmanlarından da korun- malarını sağlayacağını bilmesine imkan yoktur. Böyle bir şeyi deneyerek öğrenmesi de mümkün değildir.
  O halde Nudibranchlar bu ilgi çekici savunma metodunu nasıl keşfetmişlerdir?
  İşte bu noktada tüm kainatta apaçık görülen ve kör tesadüflerle meydana gelemeyecek bir gerçekle daha karşılaşırız. Allah Nudibranchlara neler yapmaları gerektiğini ilham etmiş ve Nudibranchların vücutlarında Hydroidlerin zehirini etkisiz hale getirecek bir sistemi de yaratmıştır. Elbette ki tüm bunları Nudibranchlar kendi aklı ve iradesi ile deneme yanılma metodu ile bulabilmesi imkansızdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Canlı Varlıklara Örnekler, Canlı Varlık Örnekleri
 3. Canlı Ve Enerji İlişkisi, Canlı Ve Enerji İlişkisi nedir
 4. ilginç davetiyeler
 5. Dünyada ki ilginç olaylar - Yaşanan en ilginç şeyler - İlginç servisler
 6. İlginç mağaralar, ilginç harika mağaralar, mağara resimleri, ilginç mağara resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri